+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hayal kırıklığıı... :(

hayal kırıklığıı... :(

merhaba. aracım 2009 model accent era 1.4 select otm. araç şuanda 1500 kmde ve yaklaşık olarak 1400 kmyi lpgile yaptım. 20 tllik lpgye max. 85 km yol gidebiliyorum. servise gidip sordum normal dediler.ancak reklamlarınızıda takip ediyorum ve 100kmde 10 lt tüketim değeri veriliyor. bu arada lpgyi her zaman aygaz dan alıyorum ve litresi şu an 1.74 tl. yardımlarınızı bekliyorum...

Cevap: hayal kırıklığıı... :(

Sizin hesabınıza göre 100 km de 13,5 lpg tüketiminiz var.
    Lpg tüketim testinizi şu oran ve ölçüme göre yaparmısınız.
    Ayni şartlar olmak kaydı ile aracınız litre olarak benzinden %15-20 civarı daha fazla lpg tüketimi yapabilir bu oranın üzeri aracınızı çok yakıyor kabul edilebilir.
    Öncelikle aracınızın benzin tüketim değeri bilinmesi gerekiyor.
    Sonra aracınızın lpg tankını doldurunuz aracı 200-250 km lpg'de kullanınız sonra mümkün ise ayni pompadan ayni şartlarda dolum yapınız aldığınız lpg litre miktarını yaptığınız kilometreye bölünüz ve 1 km deki lpg tüketiminizi bulacaksınız bu oranı benzin tüketimi ile karşılatırdıktan sonra kesin karar verilebilir.20 tl gaz ile yapılan ölçümde hata oranı yüksek çıkabilir.Bahsettiğimiz oranın üzerinde yakıt değerleriniz devam etmesi durumun da bize tekrar yazarmısınız.Saygılar

Kullandığınız yol şartları nedir bilmiyorum ama eğer 100 km de 10 lt benzin tüketiyor iseniz 12 lt LPG tüketeceksiniz demektir.
    12X1.74 = 20.88 tl yapar Buda yakıtınız normal demektir.

Birde 2a nın dediği gibi Deponuzu dolu yapıp sonra uzun yolda 50-100 km yol yapıp deponuzu tekrar aynı yerden ve aynı pompadan fulleyin bakalım uzun yol veriniz ne çıkacak.
    sevgi ile kalın.

faruk kardeşim kusura bakmada evap vermiş olmak için yazıyosun galiba hiç hunday 100 km 12 litre benzin yakarmı? en fazla 7 lt yakar.

www.sorguntso.org.tr

Alıntı dusyorgunu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    faruk kardeşim kusura bakmada evap vermiş olmak için yazıyosun galiba hiç hunday 100 km 12 litre benzin yakarmı? en fazla 7 lt yakar.

www.sorguntso.org.tr

Kullandığınız yol şartları nedir bilmiyorum ama

Yukarıda çok net bir tanı ile başlamışım farkındaysanız.

Yol bilgisi,
    Şehir bilgisi,
    şehiriçi-şehirdışı bilgisi,
    dilbilgisi,
    Soru sorma yetisi gibi faktörler doğru yanıt almayı, isabetli hesaplar yapabilmeyi kolaylaştırır.

Ben enkötü ihtimalle, büyükşehirde yaşadığınızı ve şehir içinde kullandığınızı farzederek yazmak durumdayım verdiğiniz rakamsal veriler beni böyle düşünmeye zorluyor,
    Elimde done olmayınca Hayal gücümü kullanmak zorundayım.
    Hizmet verme zorunluluğu Düşünerek yanıt vermek zorundayım çünki bugünlerde Kimlik, şehir tesbiti, yol tesbiti yapmaya yarayan küre'm arızalı.
    özür diliyorum.

Otomatik Hyundai Accent ERA yakıt tüketimi için katalog değerleri: (Lt/100Km)
    Şehir İçi : 10.2
    Şehir Dışı : 6,1
    Ortalama : 7,6
    katalog değerleri ideal şartlarda (test pisti, Rüzgarsız, Trafiksiz, tek kişiyle) ölçülen değerlerdir.
    Malum kullanım şekli ve kullanılan yerdeki trafik durumu tüketim değerini etkiliyor.
    Örneğin İstanbul' da 10 km yolu 1 saatte gidiyoruz, normalde yol 10 dakika, geri kalanı km yapmadan traikte bekleyerek ve rölntide yakıt tüketerek geçiyor.
    Ölçüm yaparsanız 25-30 Lt /100 km gibi bir tüketim çıkıyor..

KAYBETMEK YOK

Normal bir durumda arabanın yakıtı sorulduğunda genelde verilen değerhep uzun yok için olur çünki şehir içi denildiğinde büyük şehirler ile küçük şehirler arasıbdaçok fark olur. Ama uzun yolda şehir farketmez

kim ne derse desin otomatik arabalar her zaman fazla yakar...

Alıntı fıratduygun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin otomatik arabalar her zaman fazla yakar...
    Uzun yola çıkan biri 20 tl lik yakıt almaz bana göre :PDT_136:

merhaba. doğru söylemişsiniz 20 tl ile ş.içi tüketim sadece. ama şu sıralar sanki biraz kımıldama oldu gibi. neyse bakalım inş. reklamlardaki gibi yakmaya başlar artık. iyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler