+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 focusta tekrar eden ariza isigi sorunu

2004 ford focusuma gecen hafta Ankarada sequent 24 uygulamasi yaptirdim.
    2 defa motor ariza uyari isigi problemi yasadim. simdi tekrar yetkili servise gitmek zorundayim. lpgden yaptigin tasarruf servis yoluna gidiyor. 
    Ayni problemle karsilasanlari diger forum sitelerinde okuyorum. Ve sirf bu sorunu yasamamak icin cok arastirip kaliteli oldugunu dusundugum brcyi dolayisiyla 2-a muhendisligi sectim.
    Yetili servisinizin bana karsi yaklasimi cok guzel ama ben simdiye kadar hic bir problem cikartmamis olan ve hala taksitlerini odedigim arabama lpg taktirmakla hata edip etmedigimi dusunuyorum.
    Problemin surekli tekrar etmesinden korkuyorum konuyla ilgili yardimci olursaniz sevinirim.

Hangi servisimizde taktirdiniz ve ariza kodunun ne oldugunu bize bildirin lutfen.

Kadir bey pazartesi cevap verecegim dediniz bende sizden halen bu konu ile ilgili cevap bekliyorum.herhalde islerinizin yogunlugundan unuttunuz.bende cevabinizi bekliyorum.
    iyi calismalar

Gokhan Bey,
    Yaldizlarla gorustum. Maalesef servise bir kez daha ugramaniz gerekecek. Size bu konuda telefon ettikleri bilgisini aldim.
    Iyi gunler.

Kadir bey merhaba;
    Ben telefonla aranmadim.normalde Sinan Bey cep telefonumdan arardi.boyle bir arama yapmadi.ofisten de arama olmamis ogrendigime gore.her neyse bu su an icin sorun degil.Bunuda onemsemeyelim.Servise yine ugrayim.Bu defa ne yapilacak beni bilgilendirme sansiniz varmi.Cunku benim gibi sanssiz bir insan yoktur.Pazar gunu arabamin camini parcalayip esyami caldilar.arkasindan gece kirik camla cevreden korumak icin parkettigim apartman otoparkinda aracaima arkadan vurup gocertmisler.ben boyle talihsiz bir insanim.bu talihsizlik lpg olayindada basimda.ben lpg yi 1.550 ytl ye yaptirdim herhalde yanlis hatirmamiyorsam.gidip gelemlerimle 2000 ytl yi gecti.zaman kayibini hesaba katmiyorum.en onemliside o.
     Beni ne yapilacagi konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.Iyi calismalar.

Gercekten boyle bir sansizlik olmaz. Gecmis olsun. Inanin takilan yuzlerce ayni tip aractan sizde sorun var. Anlamakta gucluk cekiyorum. Ilk defa boyle sansizlik goruyorum.
    Sina Bey siz aradiginizda gorustugunu, sizin KAT i sokturup geleceginizi, Yeniden program yapacagini soyledi.
    Artik bende servise gidin demeye cekinir oldum.
    Bilmiyorum yolunuz Istanbul a dusuyor mu?

Kadir bey merhaba;
    Sinan bey bu konu icin beni aramadi.Cumartesi gunu lamba yandi ne yapacagiz  diye ben Sinan beyi aradim.ardindan da size mail ve pm attim zaten.ordaki sitemimde suydu.maili tekrar okursaniz goreceksiniz.kisaca dedim ki; her seferinde benim aracimda bir parcaya bahane bulunuyor.buji,buji kablosu,rolanti duzenleyicisi,vb siradan gidiyoruz.her ne hikmetse benim aracimda benzinde bir problem yok.lpg de de lamba yanmasi haricidne bir sorun yok.daha ne kadar benim parca degistirmem istenecek dedim.yakinda bana arabanizi satin degistirinmi denecek diye sitem ettim.ustalarla gorusmemde kataliktik konvektoru sorunlu aracin kesinlikle sorununu belli edecegini arbanin bariz sekilde cekisten dusecegini stop edecegini vb soylediler.hatta usta Sinan beylede gorustu.Sinan Beyinde ustaya cavabi; "bana verilen talimatlara gore ne gerekiyorsa onu yapiyorumdu".(genci bey den alinan direktifler).bende size mailimde dedimki "bakin aracimin orjinallgi bozulacak.aracimda kat iptal edilip susturucu takilacak.ve ben yine vakit kaybedecgim.para harcayagim.eger ben bu masrafi yapipta arabamin orjinallgini bozupta yine lambam yanarsa benim butun masraflarmi karsilaycakmisiniz diye size sordum.ama sizden halen bu konu ile ilgil cevap gelmedi.ben bu kadar derdimin arasinda bir lpg dir tutturdum gidiyorum.ama inat ettim.taksilciler gibilamba yanik sekilde dolasmak istemiyorum.net bir soru sordum.su ana kadarki masrfalarmi gidis gelislerimi herseyden once sanayide harcadgim ZAMANI telafi edemezsiniz.ama bundan sonraki asamada bu degisikligide yapacagim diyelim.yine lamba yanarsa 2a olarak masraflarimi sahiplenecekmisiniz.
    Bu simdiye kadar basima gelenleri,ben kendi sektorumde yani bilgisayar sektorunde yasasa idim ben 1 degil ikincisinde hadi diyelim ucuncusunde musteri hrer nerde ise seir ici sehir disi bizzat kendim ilgilendirdim.olayi yerinde gorurdum.ve o sorunu kesinlikle ama kesinlikle hallederdim.ben kendi isimle ilgili bu kadar uzun suren bir sorun gormedim.cunku net cozumler ve kesin cozumler sunuyorum.musteriye demniyorumki ram in bozuk git degistir.hdd bozuk git degistir.servise giren cihaz sorunsuz sekilde cikiyor.benden bagimsiz bir sey varsa eger buda musteriye bildiriliyor. ben sizden veya genci beyden kesin cozumler beklerdim.ama halen net birsey yok.sunu degistirelim bunu degistirelim olaylarinda suruncemede gidiyoruz.
    normal sartlarda ben oalylari kotuye yormak istemiyorum.cunku siz de halen ilgileniyrsunuz.ama artik yeterli degil.foruma yazanlarda lambasi yanan tek ben degilim.sizde okuyorsunuz.mondeo ve focuslarda var bu sorun.buna italyada mi cozum bulamiyor ben sasiyorum.
      heleki ben su 1 ayda yasadiklarimi size kisaca yazdim.sanssizlik  pesimi birakmiyor.1 ay icerisinde aracima carptilar.aracaimin camini parcalip soydular.ayni gecesi tekrar carptilar.
    ilk carpamdaa tamir edilmis araci ford yetkili servisten aldiigimda serviste de araci carpmislar ve bunu 04.07.2006 tarihi itibari ile kabullendiler.tum masraflarni kabullenip yeniden yapacaklar.ben onlarlada mucadele ettim.hatalarini kabul ettiler.bu kadar olay arasinda benim yerinde olsaniz birde lpg ile ne kadar mucadele ederdiniz.ne yapardiniz.taktirdigim gunden beri git gel git gel.
    istanbula gelme sansim maalesef yok.bastan bilseydim sanyiye gittigim km zaten istanbul etti.en bastan gelirdim.
     valla baska diyecek bisi yok.artik deyim yerinde ise akraba gibi olduk yaza doke.:)bir baba sefkati ile hayirli cevaplarinizi bekliyorum hatta merak ediyorum. istersenizde;  egerki pes etti iseniz sizinle artik ugrasamayiz derseniz ,aractan sistemi  sokup atalim.benzinle araca binemeyegiize gore arabayida satar siz benden,bende focustan kurtulmus oluruz.sizde rahtalarsiniz bende.
    simdilik iyi aksamlar.ha birde sunu yazayim.su son esprilerden sonra.size yazmaya alismisim.yazmadan edemiyorum.pm,dh,2a forum,mail.her turlu.arabamin sorunu halledilse bile aliskanlik ya size yazmaya devam ederim herhadle hergun.
    simdilik iyi aksamlar.aartik cikmam lazim.cunku eve gidip aracima otoparkta vuran sahis ile kavgamiz olacak.belki bir daha gorusemeyiz.

abi aracini ayarlayacaktim ama............................................... ................. buji konusunda anlasamadik yolum ankaraya  duserse bi bakalim mi  senin araca ne dersin ???

selam rus avcisi;
    o mesaji bana ithafen mi yazdin.egerki ban ayazdi isen inan ki ne demek istedgini anlamadim?bana mi yazdiniz?buji vb..

selam rus avcisi;
    o mesaji bana ithafen mi yazdin.egerki ban ayazdi isen inan ki ne demek istedgini anlamadim?bana mi yazdiniz?buji vb..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler