+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stop etme ve benzinde tekleme

Stop etme ve benzinde tekleme

Adanada ikamet etmekteyim.1996 model Unosxie aracıma Brc marka lpg taktırdım. Lpg taktırdıktan sonra zaman zaman seyir halinde iken araba stop ediyor.Gaz vermezsem çalışmıyor gaz vererek çalıştığındada ayağımı gazdan çektiğimde stop ediyor.problem meydana geldiğinde benzin konumuna geçiyorum yine aynı düzelmiyor.5-10 dakika sonra kendiliğinden normale dönüyor.Birde lpg taktırdığımdan beri araba benzinde seyir halinde tekleme yapıyor.Bujileri,Hava Filtresini,Buji koblolarını değiştirdim.ama problem düzelmedi.Yardımlarınızı Bekliyorum.Teşekkürler

Cevap: Stop etme ve benzinde tekleme

Aracınızın lpg tesisatının bağlantısı kontrol edilecek ve lpg ayarınız düzgün olmamış gibi lütfen montajcınıza müracat ediniz.Saygılar

Sorun Eger aracınız benzınde iken kalkıslarda yada vites doğiştirirken ayayıgınızı gazdan cektıkten sonra tekrar gaz verınce tekleme yapıyorsa uzun sure lpg ile calısmadan dolayı kuruyarak bozulan benzın kapış memesinde olabilir bu parçaya kapış dıyaframıda dıyorlar.

Alıntı esat-1976 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adanada ikamet etmekteyim.1996 model Unosxie aracıma Brc marka lpg taktırdım. Lpg taktırdıktan sonra zaman zaman seyir halinde iken araba stop ediyor.Gaz vermezsem çalışmıyor gaz vererek çalıştığındada ayağımı gazdan çektiğimde stop ediyor.problem meydana geldiğinde benzin konumuna geçiyorum yine aynı düzelmiyor.5-10 dakika sonra kendiliğinden normale dönüyor.Birde lpg taktırdığımdan beri araba benzinde seyir halinde tekleme yapıyor.Bujileri,Hava Filtresini,Buji koblolarını değiştirdim.ama problem düzelmedi.Yardımlarınızı Bekliyorum.Teşekkürler

Aracınızın kadranındaki enjektör ışığı yanıyormu ?
    Bunu kontrol ederek bana yanıtınızı bildirin.

Lpg'yi Adana tellidere mah.bulunan Göksel otogazda taktırdım.buraya problemler için defalarca gittim ama problemi çözemedi veya çözmek istamedi bilemiyorum.Her gitmemde beyin karışmış sıfırlamak gerek diyerek kutup başlığını çıkartıp yarım saat kadar bekleterek tamam deyip gönderiyor.ama yine problem devam ediyor.

Sözkonusu firma yetkili servisimiz değil.
    Adana yetkili servisimize başvurun size yardımcı olurlar.
    İyi günler.

ADANA
    POLAT LPG TÜP TANK İMAL.YED. PARÇ. LTD. ŞTİ.
    Yeni Yurt Mh. 43. Sokak No: 3
    0 322 226 66 16
    0 322 225 81 81
    MEHMET POLAT
    0 532 372 51 81
    0 506 640 16 50
    adanapolatotogaz@hotmail.com

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Teşekkürler.Yetkili servislerinizden birine uğrayacağım.

Enjektör ışığı ile ilgili soruma yanıt vermemişiniz ama , Ecu yu sıfırladığına göre aynı kapıya çıkıyor ...
    Yani tesbitim doğru, Montajı yapan arkadaşlar sizin aracınızda kullanılması gereken tek nokta emülatörü kullanmayarak 5 ayaklı role kullanmışlar.
    Hemen polat otogaza giderek ve fiyat farkını ödeyerek tek nokta emülatör taktırın sorunlarınız bitecektir.

Neden polat otogaz derseniz, Montaj yapanların elinde o emülatör olsa zaten takardı, demekki ellerinde yok oyüzden ...

Teşekkürler Faruk Sevgili.Enjektör Işığıyla ilgili sorunuza cevap yazmadım çünkü anlamadım.Fakat dediğiniz gibi emülatör yerine Role takılı niçin emülatör takılmadığını montajcıya sordum ve aynı görevi görür cevabını verdiler.öneriniz için tekrar teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler