+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Opel Astra 2001 1,6 Comfort Otomatik

Opel Astra 2001 1,6 Comfort Otomatik

Merhaba

Arabam Opel Astra 1.6 Comfort 2001 Model ve Otomatik.
    Aracı yeni aldım ve aldığımda BRC LPG sistemi vardı. Aldıktan hemen sonrada Yetkili BRC servisinde filtre değişimini ve ayarlarını yaptırdım. Ama kafama takılan 3 konu var bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim

1. Öncelikle Depom 55 lt ama araba yolda giderken gazın bittiğinin uyarısnını verdi ve benzine geçti yani tahminimce deponun boş olması lazım. Bende Totalden depoyu fulledim ama 35 Lt Gaz aldı yani 60 TL ye depo doldu. Normal şartlarda deponun 44 lt gaz alması gerekmezmi?

2. Almış olduğum gaz ile 270 km yol gidebildim. Bu durumda araba km de 0,22 krş yani 100 Km de 13,5 lt tüketiyor demek? Bu değerler nasıl acaba? Bana biraz fazla gibi geldi.

3. Üzün süredir son seviye ledi yanıp söndüğü için gazın bitmek üzere olduğunu biliyodum ve dün akşam seyir halindeyken gaz bitti ve benzine geçiş sinyalini verdi, bende gazı düğmeden kapatıp benzine geçiş yapmış ve 5 km kadar daha benzinle gidip gideceğim yere vardım. Daha sonra dönüş yolunda arabayı çalıştırmadan tekrar gazı açtım ve Benzin istasyonuna kadar olan 10 km yoluda tekrar gaz ile geldim. Bu durumda bana ilk uyarıyı verdiğinde depoda hala var vardı demek ? Daha önceleride bunu yaşamıştım ama doğal olarak yokuş yukarrı çıkarken bu uyarıyı veriyordu bende yokuşta normal olduğu için pek oralı olmadım ama en son dün akşam düz yolda giderlken yaptı bunu? Hem uyarıyı verdikten sonra 10 km daha (Gaz almasaydım belki dahada gidecekti) gitmesi hemde 55 lt lik deponun 35 lt gaz alması bir problemmidir ?

Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Cevap: Opel Astra 2001 1,6 Comfort Otomatik

Tankınızın 42 ile 46 lt arası lpg alması gerek tankadaki lpg'nin bitimine yakın sakin kullanımda 5-10 km gidebilirsiniz normaldir fakat sizin aracınızın kontrol edilmesinde fayda var yakıt tüketim değerinizi aracın ayni şartlardaki benzin tüketimi ile kıyaslayınız benzinden litre olarak max.%15-20 daha fazla lpg tüketimi normaldir bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.Kontrol ediniz aksi durumda montajı yapan yetkili bayiye müracaat ediniz.Saygılar

Cevap: Opel Astra 2001 1,6 Comfort Otomatik

@carlosfb1907

Yakıt aldığınız yeri sorgulayın hemen ayarlarınızla oynamayın.

Herzaman yakıt aldığınız yerden tekrar yakıt alarak test edin.

Sadece 1 sayfaya soru yöneltmeniz yeterli, yanıt alırsınız merak etmeyin :friendship:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler