+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E39 Tüketim 5.20 (1997)

Post E39 Tüketim 5.20 (1997)

Forumdaki tüm arkadaşlara selamlar.Benim bir sorum olucak aracımla ilgili tüketim değerleri ile lakalı.

Aracım 1997 model 5.20 6 silindir 24V.

43 litrelik simit tank var,depomu fulledim ve yola cıktım Bursa'ya gittim ve şehir içindede 50 km yaptım Kocaeli'ye geri döndüm,toplam 300KM yol yaptım aynı benzinlik aynı pompaya yanaştım 48 TL lık LPG aldı ve depo gene full oldu. Yani litreye vurursak 27,5 Litre Lpg almış depom (LPG Litre Fiyatı 1,69 TL)

Bu tüketim sizce nasıl ? Yani kabaca 300 KM yol yapıldı bunun 50 KM si şehir içi, 28 Litre LPG tüketti araç!!!

Bu değer iyimidir yoksa fazlamıdır ?

Diğre bir soruma gelınce

LPG Göstergesinde kırmızı son lamba yandı ve Gemlikten Kocaeli'ye geldim ama halen dit sesi cıkmadı LPG ile çalışıyordu aracım.

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim,herkese iyi çalışmalar dilerim.

Cevap: E39 Tüketim 5.20 (1997)

LPG tüketiminiz ideal değerlerde. BMW' lerde normalde benzinde 10 Litrenin altına pek düşmez. Sizin aracınız LPG' de 9,3 Litre/100 km tüketmiş. Nazar değmesin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG tüketiminiz ideal değerlerde. BMW' lerde normalde benzinde 10 Litrenin altına pek düşmez. Sizin aracınız LPG' de 9,3 Litre/100 km tüketmiş. Nazar değmesin.
    Çok teşekkur ederim saygılarımı sunarım...

çalışamlarınızda başarılar

otomatik değilse 100 km de 6.5 litre şehri dışı, ve 12 litre civarı şehir içi tüketir(90-110 km arası süratlerde). otomatik olanı şehir dışı 8 şehir içi 14-17 litre civarı tüketir. deneyimle sabittir. LPG de bu miktar daha fazla olacaktır.

Alıntı KLL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otomatik değilse 100 km de 6.5 litre şehri dışı, ve 12 litre civarı şehir içi tüketir(90-110 km arası süratlerde). otomatik olanı şehir dışı 8 şehir içi 14-17 litre civarı tüketir. deneyimle sabittir. LPG de bu miktar daha fazla olacaktır.
    evet arac otomatık ve bu degerlerı elde ettım ama yenı tespitte biraz daha dusus var desem yerı cunkı lpg fıyatları ındı

su anda 14.8 kurus yakıyor sehırler arası ... saygılar

arac tiptronik

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler