+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Enjektörlerin manifolda direk takılması

Exclamation Enjektörlerin manifolda direk takılması

burada marka isimi vermek doğru olmaz diye düşündüğümden sadece şunu sormak istiyorum enjektörleri direk manifolda takmakla genelde kullanılan delik açıp hortumlarla enjektörlere bağlanmasının nedeni nedir bir kaç lpg işi ile uğraşan kişiyle konuştum hemen saldırya geçti hiç bir işe yaramaz alakası yok ne farkı var saçmalık gibi yorumlar aldım ve bir çoğu eminim o markayı duymamıştır bile bana bunun mantığını anlatan olursa sevinirm

Cevap: Enjektörlerin manifolda direk takılması

Manifot'ta enjektör takma uygulamamız yok konu hakkında uygulama yapan markalar ile görüşebilirsiniz.
    Bizim iki çeşit uygulamamız var.
    1-Manifolt'tu talaşı dışarı atan uygun maktap uçu ile benzin enjektörlerine mümkün olan en yakın yerden lpg enjektör nipellerini girişini sağlamak
    2-Benzin enjektörü bölgesinin uygun olduğu araçlarda ise Gaz Piposu kullanarak herhangi bir delme işlemi yapmadan benzin enjektörleri ile ayni bölgeden araca lpg girişi sağlanma şeklindedir.
    Saygılar

Brc de böyle bir uygulama yok biliyorum ancak enjektörleri direk manifolda takmanın ne +/- yönleri varmıdır varsa nelerdir bunu yapan firma sırf iş olsun diye diğer firmalardan kendini ayırmak için yapmış olacağını sanmıyorum

Böyle bir uygulamamız yok. Olumlu veya olumsuz yönlerini bu tarz montaj yaptıran kullanıcılardan öğrenebilirsiniz.
    Uygulamayı yapan firmada size gerekli bilgileri verecektir. Lütfen onlarla temasa geçiniz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

2. seçeneğin yani gaz piposu kullanılma imkanı olan motorlar hakkında bılgı verır mısınız?
    Veya şöyle sorayım aracım
    Proton 416
    engine no:4g92p mitsubishi motor
    aracımda uygulanabılır mı yoksa servıste enjeksion konumuna göre mi belirleniyor?
    Tşk.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manifot'ta enjektör takma uygulamamız yok konu hakkında uygulama yapan markalar ile görüşebilirsiniz.
    Bizim iki çeşit uygulamamız var.
    1-Manifolt'tu talaşı dışarı atan uygun maktap uçu ile benzin enjektörlerine mümkün olan en yakın yerden lpg enjektör nipellerini girişini sağlamak
    2-Benzin enjektörü bölgesinin uygun olduğu araçlarda ise Gaz Piposu kullanarak herhangi bir delme işlemi yapmadan benzin enjektörleri ile ayni bölgeden araca lpg girişi sağlanma şeklindedir.
    Saygılar

Yetkili bayilerimizin benzin enjektörü bölgesini görmesi faydalı olur ayrıca bayilerimiz benzin enjektörü ve bağlantılarını da kontrol etmektedir aşırı ısıdan dolayı sökme takma işlemine uygun olmayan motorlara uygulma yapılmamaktdır.

bu gün Sinop yetkili servisine giderek gaz piposu uygulamanız var mı diye sordum sözde yetkili servis ama adam neden bahsettiğimi bile anlamadı neyse izah ettikten sonra anladı ama verdiği cevap şu biz deliyoruz abi.... sayın yetkili servisleriniz arasında standart farkı varmı öğrenmek istiyorum.

Aracınızın marka ve modeli nedir?

aracımın markasının konuyla bir ilgisi yok adamlar gaz piposunun ne olduğunu bilmiyor.araç markası ille de gerekiyorsa devlet sırrı değil 93 model corona 2.0 GLİ

Yardımcı olmak amacı ile sormuştuk fakat görüyoruz ki hata etmişiz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler