+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kapali yer sorunu

merhabalar benim merak ettigim konu su;
     lpg li araclari kapali garajlarda tutmak tehlikelimidir?

Evet bende bu konuyu merak ediyorum...???

Mesela alisveris merkezlerinin kapali otoparklarina almazlar!!!

Bunun bilimsel aciklamasi nedir....?

Kapali otoparkin yer seviyesinden asagida  olup olmamasinin bi farki var mi??

yanlis bilmiyorsam sivi haldeki lpg gaz formuna gectiginde hacmi 200 kat artiyor...bulundugu ortami dolduruyor.neden bu bildigim kadariyla..tabi sizin kitiniz dolayisiyla guvenlik onlemleriniz bakiminiz vs. ne kadar iyi dlursa olsun ayni garaja park ettiginiz bakimsinz aracin elektrik tesisatindan cikan yanginda bile lpg patladi diye haber olma  ihtimali var bide...

Ben aracima lpg taktirmayi dusunuyorum fakat ayni zamanda kapali garajim var ve arabami orda tutuyorum. Lpg taktirirsama arabami garaja koyamayacakmiyim? Lutfen bir yetkili bu konuda beni aydinlatabilirmi?

buyuk sehirleri bilmiyorum ama izmitte cogu kapali otoparkta lpg li araclari adamlar o bicim park ediyo.ne patladigini gordum nede sorani gordum...ama istanbulda bakiyolarmis bagajlara galiba.

LPG standartlarina ve yonetmeliklerde yeralti garajlarina park edimeyecegi kurali var. Sebebi ise bir kacak durumunda, LPG nin havadan agir olmasi nedeniyle zeminde birikmesi. Bir guvenlik tedbiri olarak tum duntada gecerli bir standart.

Bu ayni seye benziyor..
    Izmirde belediye otobuslerinde cep telefonlarini  kullanmak yasaktir...
    Ama herkesin telefonu acik , ya sessizde ya da titresimde...
    Bisey de oldugu yok  
    Sanirim cok asagi katlara parketmedikce de kapali otoparklarda bi sorun cikmiyor...

egemenbaris dostum
    bagaji aranmayan kapali otoparklara gir bi bak kac tane lpg li arac gorucen.surusune bereket...verdigin ornekte tam yerinde.aynen dedigin gibi.

Benim korkum
    Aracta LPG oldugunu unutup  
    Herhangi bir alisveris merkezinin (arac golgede ve serin kalsin diye) kapali otoparkina parketcem hatta yerseviyesinden asagida
    Sonra bakalim nolcak

egemen dostum hic bise olmuyor 1 ci katta.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler