+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Citroen Xsara 98, 1.8 Lpg Sorunu

Citroen Xsara 98, 1.8 Lpg Sorunu

Merhabalar arkadaşlar,
    bende Cİtroen Xsara 98 1.8 var. Üzerinde Atiker marka lpg sıralı sistem mevcut.
    arabanın problemi artık dayanılmaz bir noktaya ulaştı ve sanırım çıldırma noktasına az kaldı.Araç 98 Xsara otomatik vites, 1.8 i, gazlı. Aracı bir sene önce bir dosttan aldım. 1-2 ay sonra gazda iken gaz yememeye ve patlama yapmaya başladı. Önceleri kısa süren, genelde 1 gün sonra ortadan kalkan ve 1 ya da 2 ayda bir tekrarlanan bu problem zamanla daha sık 2-3 haftada bir takrarlamaya artık hem gazda hemde benzinde iken de tekrarlamaya ve daha uzun genelde 2-3 gün ya da daha fazla sürmeye başladı. Öyle ki bazen hiç gaz yemiyor gaza yüklendiğimde bile hızı ancak 20-30' a ancak ulaşıyor ve ard arda patlama yapıyor. Bir aytıntı daha: Bu sorun genelde araç yeni hareket edeceğinde beliriyor. Uzun yola çıktığınızda araba bir müddet sonra hızını alıyor ve düzeliyor ama durup da tekrar kalkmak istediğinizde sorun yine başlıyor.

İşin en can sıkıcı tarafı ise pek çok servis ve onlarca usta sorunu tesbit edemedi. Sanayideki müdahaleden sonra düzeliyor ama bir süre sonra yine tekrarlıyor. Bilgisayarda hata veriyor hatalar gideriliyor düzeliyor ama sonra yine eski tas eski hamam. Gaz kelebeği temizleniyor tamam ama sonra yine aynı. Bujıler, buji kablosu, gaz filtresi değişti bir süre sonra durum yine aynı. En son gaz potansiyometresini değiştirdim, umutlandım düzeldi diye ama 15-20 gün sonra yine nüksetti. Ama gaz p.metrenin değişiminden sonra benzinde problem şimdilik ortadan kalktı sadece gazda iken devam ediyor ama bir haftadır problem hala geçmedi. Ayrıca gazın beynini değiştirip de denedik am yine olmadı.Son olarak birkaçgün önce bir usta da sorunun siboplarda olduğunu ve motorun açılması gerektiğini söyledi, 300-350 masraf çıkarmış. Bir arkadaş da motordan gaz kelebeğine gelen biraz yağın probleme neden olduğunu söyledi.

Arkadaşlar anlayacağınız çıldırmak üzereyim. Hiç olayacak yerde problem aniden nüksediyor ve insanı çileden çıkartıyor. Trafikteyken ve bazan sollama esnasında çok tehlikeli olabliyor. Satıp kurtulmak istiyorum ama alacak insanı da düşünüp yine vazgeçiyorum. Kısacası şu an çaresiz kaldım. Biraz uzun oldu ama sorunu ayrıntılarıyla anlatmam çözümü kolaylaştırır sanırım.

Problemi çözebilmem için yardımcı olursanız sevinirim. Geçenlerde bir atiker bayisi citroenlere lpg takmayı tavsiye etmediklerini uyum göstermediğini söyledi. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Acil cevap bekliyorum çünkü arabadaki problem bir iki aydır kesintisiz devam ediyor artık gazda doğru dürüst kullanamıyorum.

Sağlıcakla kalın.

Cevap: Citroen Xsara 98, 1.8 Lpg Sorunu

Arabanızda bulunan lpg sistemi aracınıza uygun kalibirasyon yapamıyor veya yapacak usta bulamamışsınız.O yüzdendir ki aracınıza masraf etmeyin sorunu lpg sistemi veya kalibirasyonunda arayınnız lütfen.Saygılar

benim C4 aracımda lavato vardı. hiç bir marka citroen'e uyum sağlamaz dediler. berbat bişidi... lavatoyu söktüm BRC taktırdım. çok memmunum. bence sende tüpsüz bir araba almışsın gibi davranıp yeniden tüp taktırma yoluna gitmelisin. ama sakın bilinmedik bi yere yaptırma. gelebiliyosan ank. ya gel derim, burda da tabi mavidenizler'e taktırmalısın

Teşekkürler arkadaşlar,
    sitenin birinde bir arkadaş peugeot-citroen grubuna uyumlu tek sistemin MİLANO olduğunu söylemişti. Bazıları da PRİNS tavsiye ediyor. Bu konuda bilginiz var mı?

Söyleyenin teknik bilgi kapasitesini bilmek önemli.

Haklısınız ama ben sizin teknik bilgi kapasitenize dayanarak sorumu değerlendirmenizi istemiştim. Yani sizin bu konuda bir bilgi ve tecrübeniz var mı?

İTALYA' da CITROEN araçlara MY07 kitimiz OEM kapsamında monte ediliyor. Üstelik CITROEN tarafından test edilip, onaylanmış bir şekilde.
    Türkiye' de CITROEN ile sıfır araçlara BRC montajı konusunda görüşmelerimiz sürüyor.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Yani şu anda Citroenlere bu kiti siz takıyor musunuz?

Takılmayan araç yoktur.
    BRC' de Benzinle çalışan her araç gazla da çalışır..

KAYBETMEK YOK

Peki arabama bu kiti taktırmamın maliyeti ne olur bilgi verebilir misiniz?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler