+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nissan almera 2006 1.5 visia lpg yardım

nissan almera 2006 1.5 visia lpg yardım

Merhabalar,
    2006 model almera 1.5 visia arabama 3 ay önce eski sistem emülatörlü, mikserli sistem lpg kiti taktırdım (ustamın tavsiyesi ile). Usta manifoltlar aliminyum mikserli sistemi takalım dedi. Devir göstergesi 2500 geçince araba gaza geçiyor ya da manuel olarak benzinden gaza geçiyor. Çekişte ya da çalışmada problem yok. Ancak benim sorunum şu: araba gazda giderken ayağımı gaz pedalından çekince yani araba kompres yapınca egzostan pat pat diye sesler geliyor. Gaza yüklenince ses kesiliyor. Benzinde hiç bir sorun yok. Bir kaç kişiye danıştım. Bujileri değiştirdim. Ama sorunu halledemedim. Bir usta bana mikserli sistemlerde böyle olur dedi. Acaba mikseri mi değiştireyim yoksa sıralı sisteme mi geçeyim? Böyle egzostan patırtı sesi arabaya zarar verir mi? Sıralı sisteme geçince bu sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: nissan almera 2006 1.5 visia lpg yardım

Araca hangi sistem uygulanacağı manifoltun yapıldığı maddeye göre değili enjeksiyon sisteminin çalışma şekline göre karar veriliyor.
    Tavsiyemiz,
    1-Ustayı değiştirin
    2-Aracınıza daha fazla zarar vermeden ve masrafa girmeden sıralı sisteme geçiniz.
    Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler