+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 406 rölanti sorunu

406 rölanti sorunu

meraba

bi kaç ay önce bir 406 st 2.0 otomatik araç aldım.

araçta NLP marka bir gas sistemi takılmış.

aracı gazda kullandığımda ciddi bir performans düşüklüğü ve rölanti düzensizliği var.

forumda okuduğum kadarıyla bir çok peugeot ta aynı sorun varmış.

aracın genel motor bakımlarını yeni yaptırdım. aracı benzinli olarak 10 bin km den fazla kullandım hiçbir problem yok.

şimdi bu araçta var olan sistemi söktürüp brc taktırmayı düşünüyorum fakat

- bu rölanti sorununu çözebilecekmisiniz ?

- performans düşüklüğünü çözebilecekmisiniz?

eğer bu konularda garanti verebiliyorsanız hemen taktırayım fakat aynı sorunlar devam edecekse o zaman hiç uğraşmıyayım.

araç benzinle 7-8 litre ortalama yakıyor zaten çok yüksek bi tüketim değil.(2.0 ve otomatik motora göre)

ama gaza geçtiğimizde performans sorunu yüzünden 13-14 e çıkıyor. artı her an kaza tehlikesi yaşatıyor.

Cevap: 406 rölanti sorunu

Bizden görmediğimiz durumunu bilmediğimiz ve başka lpg sistemi takılmış sorunlar yaşamış bir araç için garanti istemektesiniz.Öncelikle mevcut sistemi kotrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.BRC için yetkili servislerimiz ile görüşebilirsiniz.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizden görmediğimiz durumunu bilmediğimiz ve başka lpg sistemi takılmış sorunlar yaşamış bir araç için garanti istemektesiniz.Öncelikle mevcut sistemi kotrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.BRC için yetkili servislerimiz ile görüşebilirsiniz.İyi çalışmalar

bu forumu gördüğümde biraz ümitlenmiştim. Türkiye de de artık müşteri hizmetleri ilerlemiş diye ama ümitlerim kısa sürdü.

Gaz işine yabancı biri olarak,

benden önceki sahibinin yaptığı sistemle aracı almış biri olarak,

bu sorunların burda brc takılmış başka araçlarda da olduğunu görerek

size elimdekini söktürüp brc taktırma konusunda bir soru sordum.

bu sorunu çözebilirmisiniz diye.

sorunu yeni takılacak brc de çözmenizi ve çözebileceğinizi garanti etmenizi istedim.

elimdekini söktürecem brc taktıracam gene rölanti sorun olacak o zaman eldekini neden söktürüyorum?

neden masrafa giriyorum?

yaşadığım sorunun benzerlerini forumunuzda okudum.

belki tecrübelisiniz dedim :

Alıntı sniperElite Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sefer aracım sogukta (hava sıcaklıgı +7 derece) ama motor sogukkken aracı bosa atıp frene basmaya baslarken stop edıyor ve motorun sıcaklıgı ortalama 80 dereceyı bulunca bu seferde oynamaya baslıyor tabıkı bu durum hıc hos olmuyor sadece bu aksam kac kere kontaga bastımı sayamadım bu arada aracımda seq 24 var sıralı vede motorum full grup degıl tum bakımlarını yaptırdım ve motoru bılgısayara bağlatarak arıza tespıtı yaptırdım herhangı bırsey yok fakat yaklasık bır ay kadar once rolantı motorunu degıstırdım cunku arızalıydı motorum yarı sıralı 2+2 calısıyor bu rolantı oynamasını nasıl gıderebılırım yaklasık bır sene once programlatmıstım duzelmıstı bır nebze olsada bu rolantı konusunda nasıl yardımcı olabılırsınız yardımlarınız ıcın tesekkur ederım

Alıntı ahmetdemir34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşım bendede aynı problem var 306 griffe 98 model aracıma en iyisi diye BRC taktırdım trafikte sıkışmaya gelme arabanın rolantisi sapıtıyo denemediğim şey kalmadı devir göstergesi dans ediyo..rolanti motorunu değiştirdim emme manifoldunu hava alıyor diye? contasını felan değiştirdim, sibop ayarları olabilir dedik onada baktırdım fakat bi randuman alamadım.şimdi Brc servisinden geliyorum abi biz 306 lara BRC takmıyoruz atıker iyi gidiyor dedi dedi şok oldum.Ozaman dedim niye taktılar Ben özellikle en iyisi diye taktırayım dedim daha garantisi 1 yıl olmadı sorunlara bak.Ben burdan yetkili arkadaşlara sesleniyorum yokmu kardeşim bi usta kimse çözemedi en azından arıza nerden yapıyo?? sondadanmı? sensörlerdenmi? devir göstergesinin dans etmesinin sebebi ne ?? kolay gelsin bekliyorum. ist./yenibosna
    ama sanırım bu sorun brc yi aşıyor.

Sizin ümidinizi kırmak istemeyiz ve kırmayız fakat;
    1-Firmamız etik olarak kimseye ilgili markayı söktürün BRC montajı yapılsın şeklinde bir yönlendirme yapamaz.
    2-Forumda okuduğunuz benzer sorunlar olduğunu yazmışsınız ilgili kullanıcıların sorunlarının devam edip etmediği daha önemlidir.
    3-Aracınızın benzin tüketim değerlerini tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
    Sonuç olarak;
    Öncelikle aracınızın benzinde düzgün çalışmasını sağlayınız ve yetkili bayilerimize müracaat ediniz.Aracınız kontrol edilsin eğer Full Grup ise kendi özel Smart4 dediğimiz özel elektroniğimiz kullanılacak ve istediğiniz garantileri yetkili servisimizden isteyiniz bu aşamadan sonra herhangi bir sorun olması durumda firmamız her türlü teknik desteği yapacaktır.İlginize teşekkür ederiz.
    http://www.brcnerede.com

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler