+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Model Civic, LPG ye daha uyumlu?

Hangi Model Civic, LPG ye daha uyumlu?

Selamlar Ustalar, Arkadaşlar....
    Konu şudur...
    2003-2005 model aralığında Civic almayı düşünüyorum ancak benim için yakıt tüketimi çok önemli olduğu için bu konuyu açmak istedim...Hangi model (2003-2005 arası) civiclerde performans tüketim oranladı düşüktür, yani eğer çok farketmiyosa gidipde vtec almama gerek yok, yada örneğin ls lerde iyi performans düşük tüketim almak varken neden başka modeli alayım.. Bu konuda bildiklerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim ayrıca tüketim konusunda bir manyak olduğum için LPG taktırdıkdan sonra EKo66 da taktırmak istiyorum %10 daha az tükeitm daha fazla performans diyor herkez, bu konudada bilgileri olan varsa paylaşırsa sevinirim...Alacağım araçta hafif modifiye yapacağım için örneğin jant gibi yakıt tüketimi benim için çok önemli? 1.4 mü 1.6 mı vtec mi yoksa diğerimi???
    Şimdiden Teşekkürler....

Cevap: Hangi Model Civic, LPG ye daha uyumlu?

SAYIN FIRATDUYGUN

Değişken Zamanlamalı Supap Kontrol Sistemi Değişken supap zamanlaması, motor işletim sisteminin hangi devire göre hangi supap zamanlamasının kullanılacağını belirlenmesi ve her devirde en verimli çalışmayı sağlamasıdır. Böylece motor düşük devirlerde az yakıt tüketirken yüksek devirlerde de iyi bir performans sunmaktadır.
    Alacagınız civic 2003-2005 model aralığında ise bu araçlar vtec teknolisiyle çalışmaktadır fakat çıtayı bir kademe daha yükseltelim derseniz ozaman karşımıza i-vtec çıkıyor. .i-VTEC sisteminin en önemli özelliği de ve diğer VTEC sistemlerinden farkı, supap zamanlamasının sürekli değişken olmasıdır. sistemlerinin en büyük dezavantajı olan orta devir bandındaki güçsüzlüğü ortadan kaldırmıştır.yani yüksek devirlerdeki performansı düşük devirlere de yaymıştır.Akıllı vtec yani i-vtecler i yeni kasa civiclerde bulabilirsiniz ama bana soracak olursanız tabi ki b16 98 vti lar.
    Hangi honndayı tercih ederseniz edin lpg konusunda bu araçlara kesinlikle MY-07 plug and drive montajı yapılması gerek.İnanılmaz sonuçlar elde ediyorsunuz yani performans ve ekonomiyi bir arada yaşıyorsunuz biz de buna brc vtec diyoruz

Aracınızı aldığınızda görüşmek üzere.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ
    www.ozenclerotogaz.com.tr

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59

Çok özür dileyerek soruyorum...
    VTI ler diğer VTEC lere oranla daha fazla yakmıyormu eğer daha fazla yakıyorsa LPG de de daha fazla yakıyordur benim amacım en az yakıt hangi modelde olacağıdır...Eğer derseni 2003-2005 arası alma 2002 al yada işte şu modeli al ben onları araştıracam....Sonuçta ben alacağım arabaya en az 5 yıl binmek istiyorum uzun vade de düşünüyorum hem yakışıklı hem az yakan bi model istiyorum daha ayrınılı olarak yazabilirmisiniz???
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim...

Benim tercihim B16 vti derken espri yapmışrım ;vti ler üstten çift eksantrikli 160 hp bir araç,böyle bir aracı alıyorsanız yakıt zaten başlı başına bir sorun zaten 2000 model den üstünü bulamazsınız,sizin düşünmeniz gereken bu model den sonraki honda civic ler üstten tek eksantrikli 110 hp 1.6 cc civiclerdir,ya da 90 hp lik üstten çift eksantrikli 1.4 civiclerdir.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için...
    Ben 1.4 yada 1.6 civic bakayım o zaman vti yada vtec macerasına girmeme gerek yok...
    Bu arada civic kullanan varsa şehir içi ne yaktığını söyleyebilirmi...Lpg tüketimi nedir bu araçlarda...

Ben 2003 sedan ls kullanıyorum. Tavsiyem 2004-2006 arası makyajlı vtecII es donanımlı bir civic almanız yönünde olacak.(Yakışıklı, donanımlı ve ekonomik) Araba temiz ve bakımlı ise km.ye çok takılmayın. ben 107 bindeyim 30 bin de aldım halen çiçek gibi Lpg tüketimine gelince 60 tl lpg ile(38-38.5 lt) karışık 450 km civarı yol yapıyor fazla kasmadan. Hesabını siz yapın

2004 es vtec sahibiyim. %45 şehiriçi %55 şehirdışı olmak üzere 100km de 7.8 litre yakıyorum. ben özellikle makyajsız kasa aramıştım alırken. civic dingil mesafesi uzun bir araç yere de diğerlerine göre daha yakın. makyajlı kasanın tamponları bana daha alçak gibi geldiği ve hatlarını da pek beğenmediğim için eski kasa tercih ettim.
    yakıt ekonomisi ve performansın ikisini birden yaşayabiliyorsunuz. normalde sakin kullanmayı tercih ederim. 2800-3000 devir civarı. ilk aldığım zaman otobanda 195-205 civarında kontrollü ve kısa süreli bir deneyimde yaşadım. dokunsam biraz daha hız artardı ama ben sadece denemek amaçlı bir hız yaptığım için ve yol trafiğinin izin verdiği yere kadar yokladığım için kararında kestim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler