Arkadaşlar Merhaba;
Benim 2002 model 1600cc Laguna arabam var. 2006 yılında araştırmalarım sonucunda BRC yi tercih ederek aracıma taktırdım. Ancak bir süre sonra klima açık iken yavaşladığımda yada durduğumda motor durması sorunu yaşamaya başladım. Servise gittiğimde çok iyi ilgilendiler ancak çözüm bulamıyorduk. Bununla ilgili foruma yazı yazmıştım yönetici, servis sahipleri ve BRC kullanıcılarından çözüm ile ilgili öneriler geldi. Sonra tekrar servisten aradılar ve enjektörleri değiştirdiler. Sorunum azalmıştı fakat 1200- 1300 devirde tekrarlıyordu. En son Temmuz 2007 de bununla ilgili yazmıştım.
Altı yedi ay kadar önce 2A İZMİR AUTOGAS (Erkan Çiçek) a bakım içi gitmiştim. Sorunum devam ettiğini söyledim. Yanlış hatırlamıyorsam Merih Usta Rail de enjektörlerin yanında bağlı olan basınç mişörünün arızalı olduğunu söyledi ve değiştirdi. Kontrole çıktık biraz kullanınca sorunun geçtiğini fark ettim. Altı aydır klima sonuna kadar açık dahi olsa hiçbir şekilde motor durması ile ilgili sorun yaşamadım. Zaten benim normalde ve rölantide iken motor durma sorunum yoktu. Klimayı sıcak yada soğuk çalıştırdığımda 1200-1300 devir dolayında debriyaja bastığımda yada yavaş bir şekilde vites değiştirdiğimde motor durması oluyordu. Artık bu sorunum tamamen geçti. Deneme sürem altı ay oldu. Bundan sizleri rahatlıkla haberdar edebilirim diye düşündüm. Bu tip sorunu olan arkadaşların sorunları için bu şekilde bir çözüm arasınlar. BRC den memnunum. Esen kalın Dr Şevket Altınbulak.