+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 96 VECTRA YAKIT TÜKETİMİ YARDIM

96 VECTRA YAKIT TÜKETİMİ YARDIM

DEĞERLİ SİTE YÖTECİLERİ VE ÜYE ARKADAŞLAR Bİ KONUDA BİLGİ VE TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR SIKINTIM ŞU ŞEKİLDE

ARAÇ : 96 MODEL OTOMATİK 2,0 İ VEKTRA A
    ARACIN MOTOR KODU : C20 NE
    LPG SİSTEMİ : VOLTRAN
    SIKINTI : YOL BİLGİSAYARI VERİLERİNDE 11LT /100 KM YAZIYOR BU ORAN LPGDE 13LT/100 KM DİYE HESAPLIYORUM (YANILIYORMUYUM)
    13LT/100 KM = 1 LT LPG İLE 7,6 KM YOL YAPMASI LAZIM BU ORANDA 1,41 TL / 7,6 = 0,185 KR YAKMASI GEREKİYOR MATEMATİKSEL HESAPTA.
    FAKAT GEL GELELİM BU ARAÇ 6,4 LT LPG İLE 40 KM YOL YAPIYOR YANİ 1 LT LPG İLE 6,2 KM YOL YAPIYOR. BUDA 141/6,2 = 0,227 KR YAKIT SARFİYATI DEMEK OLUYOR. YOL BİLGİSAYARINA UYARLADIĞIMDA İSE 16 LT /100 KM Yİ BULUYOR. HALBUKİ YOL BİLGİSAYARI 11 LT /100 KM DİYOR. YANİ BENİ HESABIMA GÖRE 100 KMDE 3 LT FAZLADAN YAKIYOR.

DAHA ÖNCEDE AYNI ARACIN MANUEL ŞANZIMANLISINI KULLANIYORDUM (LPG SİSTEMİ BRC MİKSERLİ SİSTEMDİ) 1 LT LPG İLE AYNI ŞARTLARDA 8,2 KM YOL YAPIYORDU ESKİ ARACIM, BU İSE 1 LT LPG İLE 6,4 KM YAPIYOR ARDAKİ FARK CANIMI SIKIYOR.

BU ORANLAR NORMALMİ? KULLANAN ARKADAŞLARIMDAN VE TEKNİK ARKADAŞLARDAN RİCA EDİYORUM.

Cevap: 96 VECTRA YAKIT TÜKETİMİ YARDIM

Benzer bir sorun bendede var aracım 98 vectra cd bulunduğum yer Mardin ve Lpg de şehir içi ortalama 1 lt 6.0-6.25 km yol yapıyorum bu da canımı çok sıkıyor. Markası Voltran 29 Kasım 2008 112.000 de takılmış şu an ise 118.000 de araç. Bu sorunu nasıl çözerim yardımlarınızı bekliyorum...

Aracın lpg tüketimini benzin tüketimi ile kıyaslayınız yol bilgisayarı ile sağlıklı değerlendirme yapamazsınız litre olarak benzinden %15-20 daha fazla lpg tüketimi normaldir bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.İyi çalışmalar

PEKİ VOL...N SIRALI SİSTEMİN KRONİK ARIZALARI NELERDİR ÇÖZÜLEBİLİRMİ? YOKSA KALDIRIP ATACAZMI BU SİSTEMİ? BU ARADA 2006 MODEL LPG SİSTEMİ
    YANİ DEĞERLİ ARKADAŞLAR MAKUL VE EKONOMİK BİR ÇÖZÜMÜ VARMI BU PROBLEMİN YOKSA SİL BAŞTANMI OLACAK LPG SİSTEMİ?

Alıntı jedi_bayoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir sorun bendede var aracım 98 vectra cd bulunduğum yer Mardin ve Lpg de şehir içi ortalama 1 lt 6.0-6.25 km yol yapıyorum bu da canımı çok sıkıyor. Markası Voltran 29 Kasım 2008 112.000 de takılmış şu an ise 118.000 de araç. Bu sorunu nasıl çözerim yardımlarınızı bekliyorum...
    size mardin esaş lpg yardımcı olabilir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler