+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: acil yardım

acil yardım

sayın Kadir bey,bu gün aracımı sivas bekay otogaza bakıma götürdüm.usta aracımın benzindede lpg de de sarsıntılı çalıştığını servise gitmemi söyledi fiat servisine gittim.aracım da enjeksiyon arızasının olduğunu söylediler.sebebini sordum lpg taktırmış olduğumdan kaynaklandığını söylediler.aracım 2 gün serviste kalacak.size sorum lpg sistemi benzin enjeksiyon sistemine zarar verir mi?bozabilir mi?eğer öyleyse ne yapmam gerekir?
    aracım fiat grande punto 1.4 2006 model lpg sistemi brc teşekkürler.

Cevap: acil yardım

Zarar vermez benzin enjektörü bağlantıları,ateşleme sistemi kontrol edilecek.İyi çalışmalar

ateşleme sisteminde problem olmadığını söylediler.lpg sisteminin benzin enjektörlri ile bağlantısı var mı?

Lpg'de benzin enjektörlerini lpg ECU'si emüle eder sorun başka da olabilir araç enjektör arızası olarak hata verebilir burdan size yazacaklarımız yetkili servisin yanlış müdahele yapmasına yol açabilir.İyi çalışmalar

birde brc servisinde hortumun birinin tıpasını çıkardı usta ve iyi emiş yapmadığını bende elimi vurdum hava çekiyordu.iyi çekiş yapmıyormuş benzin problemini hallet bakalım dediler.bu soru neyden kaynaklanıyor.

Bahsi geçen hortumdan yeterli vakum olmaması durumunda araç lpg'ye geçiş yapmaz.İyi çalışmalar.

lpg ye geçiyor.peki bu durum iyi randıman sağlanmasına engel olabilir mi?

Düzün çalışmıyor ise gaza yüklendiğiniz zaman tekrar benzine geçebilir.

bu gün srvisten aradılar elekronik aksamda hiç bir problem olmadığını mekanik bir problem olduğunu onun içinde motorun sökülmesi gerekitiğini bununda pahalıya mal olacağını 3-4 gün sürebileceğini söyldiler bende vaz geçtim.lpg sistemi mekanik arızaya neden olabilir mi? bu şekilde kullansam neolur?teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler