+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teşekkürler BRC!!!

Teşekkürler BRC!!!

Sevgili site yöneticileri ve değerli forumdaşlarım, geçen hafta yeni olan Hyundai Accent arabama, servisinde (Ankara-AKBAK) BRC otogaz sistemi taktırdım. Arabamı servise verdikten sonra burada gördüğüm bazı yazılar bana pişmanlık vermişti ki bunun sadece şikayet yazıları olduğu belli ve bu her BRC kullanıcısının ortak görüşü değil. Demek ki BRC'den çok memnun olan kişiler maalesef bu memnuniyetini belli etmiyor. Ben ise bunu belli etmek istiyorum.
    En önemli memnuniyet kriteri herhalde tüketim azlığıdır. Ben kendi değerimi yazayım; Arabaya LPG dönüşümü takılırken 20 Liralık otogaz koyulmuş. Sonrasında ben de 30 Liralık yol üzeri bir yerden otogaz almıştım-buraya dikkat!- depo dolu değildi,yani 30 liralık gaz sonrası depo tam dolmadı. Ardından tam 370 km yol yaptım(Ankara şehir içi) ve yanıp sönmeye başlamıştı gösterge ki gidip Aygaz bayide otogaz doldurayım istedim. Tam depoyu doldurmayacaktım ve km de 0,130 kuruş yaktığımı hesaplamıştım- ki bu iyi bir değerdi. Pompa başındaki emekçi arkadaşa 50Lirayı uzattım ve (deponun dolacağını bile düşünmüyorum) "50 liralık gaz verir misiniz?" dedim. Ve 35 lirada depo doldu! Bu ne demek? Şu demek: aracım en fazla şehir içinde 0,90 kuruş yakmış. Üstelik servis sonrası aldığımız yakıtla depo tam dolmamıştı. Yani belki de km de 0,80 kuruş bile yakmış olabilirim. :PDT_71: Üstelik araba daha çok yeni, yine üstelik daha LPG'de ilk depom. Yani en fazla yakıt sarfiyatının olması gereken zamanlar! Bu bir mucize gibi. Arabam, Ankara'da km de 0,90 kuruş yakıyor.
    Ayrıca elbette ki en ufak bir güç kaybı yok motorda LPG sonrası.
    Bu vesileyle tüm BRC çalışanlarını, ve bu sitemi arabama takmada emeğini gösteren tüm emekçi kardeşlerimi kutluyor ve onlara en içten teşekkürü bir borç biliyorum.

:PDT_30:
    Ahmet.

Cevap: Teşekkürler BRC!!!

Aracınızın lpg deposunu 200-250 km sonra ayni şartlarda tekrar dolum yapıp daha kesin yakıt değerlerine ulaşabilirsiniz.İlginize teşekkür ederiz.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın lpg deposunu 200-250 km sonra ayni şartlarda tekrar dolum yapıp daha kesin yakıt değerlerine ulaşabilirsiniz.İlginize teşekkür ederiz.
    Yapacağım,
    eminim 0,80 kuruş gibi bir sonuç çıkacak
    Yazarım burada yine.
    Saygılarımla...

Evet sevgili forumdaşlarım. İkinci ölçüm durumu,

İş yerime gelirken aynı pompadan depoyu doldurdum(Doruk Otogaz(Aygaz)-Eskişehir Yolu) Toplamda 175 km yapmışım. 18.85 tl ödedim. Geçen gün akşam bu gün de sabah aldım otogazı-hava sıcaklığı aynıydı.

Geçenki ölçümden 17kuruşluk bir fark çıkmasının nedeni arabamın 60 km sinin babam tarafından kullanılmış olması(4500 devirde vites değiştiriyor-alışamadı daha yeni arabaya)
    Bir de dün 16 km lik yolu tam 75 dakikada yaptım. Olmayacak bir trafik vardı yağmurla beraber.

Arabam son ölçümde 107kuruş/km yapmış.
    Demek ki önceki ölçüm çok da yanlış değilmiş.

Saygılarımla.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler