+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FORD FOCUS MOTOR ARIZA LAMBASI

FORD FOCUS MOTOR ARIZA LAMBASI

sayin Kadir Orucu;
    cumartesi saat 12:30 civarlarinda evimin onundeki taksi duragindan taksiye binmek icin gittgimde ticari ford focus gordum durakta.ford focus ghia 2004 model.aracin soforunu buldum.motor ikaz lambasini yanip yanmadigini sordum.gecen hafta yandigini yaptirdigi yere goturdugunu aku kutup basinin takilip sokulerek sonduruldugunu soyledi.taktiralida 2-3 hafta ya olmuis ya olmamis.hatta lamba ilk haftasinda yanmis.sistem brc sirali sistem.takilan yer sizin bayilerinizden birisi.isim vermeyim.
    isim vermeyelim diyoruz ama kullanicilar olarak.aslinda kendimizi kandiriyoruz.isim vermeyim dedigimiz yere telefon acarsaniz 50 den fazla focusa sirali sistem takildigini hicbirinde de lambanin yanmadigni soyluyorlar.her ne hikmetse cok taze taktiklarida 2004 model focusta 1 haftada lamba yaniyor.
    gelelim diger bir servise bu servisten de taktirmadan once telefonda garanti aliyorsunuz bizde oyle olmaz deniliyor.bir diger kullaniciniz "raptor" oda 3 defa lambanin yanmayacagina dair garanti aliyor..bende o kadar uzun sure arastiriyorum ve 2a olsun ardindanda iyi bir yetkili servisi olsun diye sizleri tercih ediyorum.bende aynbi sekilde telefonda lambanin yanmayacagina dair garanti aliyorum.ama her ne hikmetse bakin raptorunda ilk hafta lambasi yaniyor.hemde yanlisim yoksa 2 defa yaniyor.oda size ayni benim baslarda yaptigim sikayeti ediyor.ben artik heba olmusum.ben servisinize 2.veya 3. gidisimde servise ford mondeo geliyor.sikayet ariza lambasi yanmasi.oda bende birkac ay once taktirmis.
     ha bu arada taksiciye denilende kotu gaz kullanmasymis.cok komik.adamda shell euro gaz kullaniyor.
     yine baska bir arkadasim 2004 focus.oda derdi lamba.bizden tek ama tek farki sizin yetkili servisinizde takilmis olmamasi.sizinde ona cevabiniz buydu.ama markanizin arkasinda durdugunuzu icinde onu servise yonlendirdiniz.iyi bir hareketti.sozumuz yok.
     simdi bunlarin hepsi tesadufmu.rastlantimi diyelim.sans mi diyelim ne diyecegimi ben bilemedim.
     ve her lambasi yananada aciklamalar farkli yapiliyor.aslinda arabalar ayni sorun ayni.diger araclarda boyle bir sorun yok.ford focus ve mondeo kullananlarin cozumun tek olmasi laizm.
    cunku sorun ayni ve tek.baska sikayeti yok kimsenin.araclar lpg de ve benzinde canavar gibi gidiyor.
     ama ben o kadar servisinize gittim.bir defa dahi takilan urune el surulupte ya acaba bizim taktigimiz kittemi sorun var.montajdami sorun var.kablolardami sorun var.ecu dami surda burdami sorun var diye elsuruldugunu gormedim.varsa yoksa bir sihirli notebook ve test cihazi.
    ama olanda birsey yok.
    urunler teslim edilirken sigorta ile ilgili bir belge verilmiyor.bu yenimi cikti.onuda bilmiyorum.hadi diyelim yeni cikti.gider belgemizi aliriz.ama yeni taktiran adama soruorum elinde oyle bir belge yok.sadece garanti belgesi var.

simdi bizler bence bosa vakit geciriyoruz.denilenlerin hepsi gecici cozum demiyorum cozum degil.boia bizlere vakit harcatmalar.nicin ben ve benim gibi muzdarip olanlar icin kalici bir cozum uretmiyorsunuz.sizler ve bayileriniz.
    su an benim yazdiklarim diger kullanicilari belki ilgilendirmiyor.bizim tek sansszi oldugumuz nokta araba markalarimizin farkli olmasi.cogunluk ford olsayid herkesin sesi cikardi.benim aracimda ford degilde mesela opel ,hyunddai olsa idi bende memnun menun yazilanlari okuyacaktim belkide.boyle yazanlarada cevre kirliligi yapiyor diyip gulup gececektim.
    hastalgi hekimden degil cekenden sor demisler.ben aldigim hic bir urunde bu sekilde ugrasmadim vakit kaybetmedim.
    ben gecici degil kalici cozum isitiyorum.her seferinde sunu deneyelim bunu deneyelim olaylarin degil.ben ve benim aracim deneme tahtasi degil.her seferinde 50 km yol yapip birseyler denensin.
    madem boyel bir srorun vardida neden bayileriniz ""oooo o kadar focusa taktik.lambada neymis " seklinde olaylara yaklasiyor.
    genci bey bile yazilarinda diyorki "firmadan ariza lambasi yanmayacgi garantisi alin."
     ee aldik garantiyide ne oldu yani?bumu garanti.
    kablolar kesilmesin diyorsunuz.bakin herkes yaziyor.siz boyle demissiniz ama kablolarimizi kesik ne yapacagiz ?diye size soruyor.ortada bir tezat var.
    emin olun bircok kiside servis bazinda sikayetini size yazamiyor.cunku bu mali almis durumda ve 2 sene boyunca o servise gitmek zorunda.ya servis kotu davranirsa isimi gormezzse diye ses cikarmiyor.
    birde bizim avantajimiz internet gibi bir nimetin elimizin alritinda olusu.sizlere burdan sikayetlerimizi veya memnuniyetlerimizi. iletiyoruz.bunu yapamayan o kadar kullanici varki.size nasil ulassinlar.en fazla yetkili servisinizde takilip kaliyorlar.debelen babam debelen.
    Turkiyede bilincli kullanici ve tuketici sayisi arttikca islerinde kalitesi artacak.bunlarda bizlere bagli.sikayet ve memnuniyet mekanizmasi.herkes elini kolunu sallaya sallaya para kazanamayacak.nasil olsa is geliyor.ayagima gelmek zorundalar mali sattim mantigi artik usul usul bitiyor.ekmek aslanin midesinde.
    ben yine soyluyorium.kesin cozum istiyorum.en azindan kendi adima.herkes kendi hakkini sonuna kadar arasin.cozumsuzluk icindeyim.
    cozumsuzluk cozum degil....

Gecmis olsun
    Umarim sorununuz biran once hallolur...

Alinti:
    basiniza gelen talihsiz olaydan oturu gercekten uzgunum.

Aynen...vede

Kadir bey merhaba;
    bu sayfata 10.07.2006 tarihinde saat 07:23 te cevap yazmis gorunuyorsunuz.ama okunmuyor?sayfayi yanitlayan kisminda ana sayfada gorunuyor ama burda oyle bi cevap yok.cevapladinizmi acaba?bizmi goremiyoruz?

yaldizlar sizi aramis, siz aracin camini taktirip geleceginizi soylemissiniz. Araciniz servise gidince cihaza baglanacak ve online olarak beraberce verilere bakacagiz.
    Sizin musait bir zamaninizda servise gelmenizi rica ediyoruz.
    Iyi gunler.

basiniza gelen talihsiz olaydan oturu gercekten uzgunum.bu arada ben bayi falan degilim..sadece bu forumu takip eden biriyim.araba ile ilgili en ufak sorun insani arabasindan sogutuyor.cok ama cok kotu bir durum..
     bu isi onceleri motorcular yapardi.sanayide motor ustalari.halen de yapiliyordur tahminimce...bi yasa cikarildi..artik belgesi olandan baskasi donusum yapamiyor.onceleri bu isin fiyatida ucuzdu.simdi aldi basini gidiyor.isini hakkiyla yapana yalan dolan soylemeyen esnafa lafim yok helal olsun aldiklari para..
    benim yetkililerden tek istedigim:
     bole tutamayacagi sozu veripte artislik yapanlarin onune gecin..senelerin birikimi arabalarimizi boyle insanlara emanet ettirtirmeyin 2a olarak..

Cevap: YINE FORD YINE FOCUS YINE MOTOR ARIZA LAMBASI

Merhaba,
    Ankaradan Yüksel SARAÇ. 6 ay önce bende 2004 model ford Focus'uma BRC marka sıralı sistem LPG taktırdım. Aynı problemi bende yaşıyorum. Ne yapabileceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu. Taki bir arkadaşımın böyle bir forumun olduğunu ve BRC nin Distrübitörünün sizin olduğunuzu söyleyene kadar. Ben BRC yi ANELSAN firmasında taktırdım. Taktırırken BRC nin yetkili firması olduğunu zannediyordum fakat öyle olmadığını anladım ama çok geç kaldım zannedersen.
    BRC'yi bu konuda en iyi olduğu için taktırdım fakat madur duruma düştüm. Problemim konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz. Motor ışığını söndürmek için ne yapmam gerekiyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Alıntı Yuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ankaradan Yüksel SARAÇ. 6 ay önce bende 2004 model ford Focus'uma BRC marka sıralı sistem LPG taktırdım. Aynı problemi bende yaşıyorum. Ne yapabileceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu. Taki bir arkadaşımın böyle bir forumun olduğunu ve BRC nin Distrübitörünün sizin olduğunuzu söyleyene kadar. Ben BRC yi ANELSAN firmasında taktırdım. Taktırırken BRC nin yetkili firması olduğunu zannediyordum fakat öyle olmadığını anladım ama çok geç kaldım zannedersen.
    BRC'yi bu konuda en iyi olduğu için taktırdım fakat madur duruma düştüm. Problemim konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz. Motor ışığını söndürmek için ne yapmam gerekiyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Ford Focus araçlarda tecrübeli YALDIZLAR otogazda ücreti mukabili sorununuz çözülebilir. Anasayfamızdaki yetkili servislerimiz listesinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

2001 FORD FOCUS AMBIENTE ARACIMA GEÇEN HAFTA KARABAĞLAR İZMİR OTOGAZDA BRC SEQ 24 TAKTIRDIM.ARIZA LAMBASI -DEDİKLERİ GİBİ- BİR KEZ OLSUN YANMADI.TEŞEKKÜRLER.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler