+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: enjektörün temizlenmesi

enjektörün temizlenmesi

slm, ben 4 sene önce 36 kasa 320 bmw ye sequent 56 taktirmistim. bu zamana kadar gazla 85 000 km.yaptim, toplam 255000 km. deyim. Araba son zamanlar lambalarda falan dururken asiri sallanti yapmaya basladi. Gazda calisirken enjektörlerin kablolarini tek tek söktüm. Sadece birinde motor reaksiyon göstermedi ve hataliyi bulmak zor olmadi. Arizali olani temizlemek icin söktüm, icindeki ac-kapat silindiri calismiyor ve sürekli kapali durumda. Tahminim parafin tikanmasi. Ne yazikki silindire ulasamiyorum, yada sökmenin kolayini bulamadim. Bilgisi olan warsa lütfen paylassin, Yoksa yenisine 50euro mu bayilalim. burada gaz 49 sent, DE. SLM.

Cevap: enjektörün temizlenmesi

Gazı bedava kullanıyorsunuz. Çok şanslısınız. Aracınızla 85.000 km yol yapmışsınız. Her 10.000 km de bir periyodik bakımlarınızı yaptırdınız mı?
    Enjektörlerin ömrü açısından, gaz filitrelerinin 10.000 km de bir değiştirilmesi çok önemli. Aksi halde bu tür arızalar olabilir.
    Enjektör değişimini serviste yaptırmanızı, gaz filitrelerinizi de değiştirmenizi tavsiye ederiz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

slm, her sene türkiyeye tatile gittigimde, gazi taktirdigim ustaya ugrayip, bilgisayara takmasini istedigimde, herhangi bi sorunum olup olmadigini soruyordu. Bende bi sorun yok dedigimde, o zaman karistirmanin anlamsiz oldugunu söylemisti. Onun icin herhangi bir bakim olmadi. Fakat her sene her iki filtreyi sürekli degistirdim. Yalniz benim bilmek istedigim inlektörleri nasil temizleyebilecegim, yada nasil ic silindirine ulasabilecegim. Herhalde bi sekilde parcalanabilir olmasi lazim, yoksa komple döküm degil ya.....SLM.

Sorun enjektörde ise yetkili yerlerde değişimini yapınız temizleme veya açma işlemi yapmanızı tavsiye etmeyiz.İyi çalışmalar

Slm, sorumun cevabi olmayan önerileriniz icin simdilik tesekkürler. Söküm takim gibi basit isler icin her defasinda servise gideceksek vay halimize. Ben yinede sequent 56 yi taktirdigim icin cok mutluyum, yine taktirsam BRC den sasmam. Selamlar.....

Enjektör arızalı ise temizleme sonuç vermez,enjektörü açma gibi bir şansınız yok zaten yani açamazsınız bir şekilde açmanız durumunda geri dönüşü yok.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler