+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pipo sistemi güvenli mi?

Pipo sistemi güvenli mi?

Merhaba. Ben Hyundai Getz 1,4 DOHC otomatik kullanıcısıyım ve 3-5 ay içerisinde aracıma sıralı sistem lpg taktırmak istiyorum. Bu noktada elbetteki aracımın anlaşmalı olduğu BRC ilk sırada. Fakat bugün bir sitede okuduğum bir haber içime tabiri caiz ise kurt düşürdü.

Haber aynen şöyle "

Necam / Teleflex Firmasının 12 Yıl Önceki Uygulaması

1996 Yılında Necam (2003 yılında Necam şirketini Teleflex satın almış ve bünyesine katmıştır) benzin enjektörlerini bir miktar geri çekerek enjektör uçlarına bir aparat koymuştur. Bu aparattan bir yuva açarak LPG enjektörlerini buraya takmıştır. Bazı denemeler sonucu benzin enjektörlerini orjinal halinden daha geriye çekmek; enjektörlerin püskürtme hedefinden uzaklaştığı için, aracın benzindeki performansını bozması gibi sakıncalı durumlar doğurduğu kanaatine varılmıştır.

Bu bakımdan bu uygulamadan vazgeçilerek, enjektörlerin manifolda direkt gömülmesi uygulamasına geçilmiştir.

Bu bilgileri Teleflex firmasından aldım. Bu elbetteki iddia ben Mersin yetkili bayiniz Gülcem otogaz ile de konuştum ve bana ellerinden geldiğince bilgi verdiler fakat yetkili distribütör olarak sizin bana vereceğiniz ekstra teknik bilgiler benim için faydalı olacaktır. Ayrıntılı cevabınızı merakla bekliyorum..

Cevap: Pipo sistemi güvenli mi?

HYUNDAI LPG dönüşümleri için hangi ürün araçlarımızla teknolojik uyum içerisinde, hangi ürünle 5 yıl garanti verebiliriz, performans ve emisyon testlerini hangi ürün sağlıyor gibi uzun testler yaptı. Sonunda BRC' de karar kıldı.
    Patenti tarafımıza ait GAZ PİPOSU uygulaması bu aşamada testlerden geçti. Sakıncası olsa EURO-4 araçlarda hemen arıza lambası yanar.
    Bugüne kadar onbinlerce araca uygulama yaptık. Aynısı bugün Avrupa' daki OEM dönüşümlerde uygulanıyor.
    Sözkonusu uygulamanın sakıncası bir yana sürüş konforuna katkısı olduğu tespit edildi.
    Haber 12 yıl öncesinin teknolojisine ait. Dolayısıyla cevabı zaten haber başlığında yer alıyor.
    O tarihlerde ne otomobil teknolojisi bugünkü gibiydi, ne de SIRALI sistem vardı.
    12 yılda o kadar çok şey değişti ki..
    Dolayısıyla haber için söyleyeceğimiz tek şey " KEDİ-CİĞER" meselesi.
    HYUNDAI gibi, ülkemizdeki diğer otomobil firmalarının da (FIAT-CHEVROLET-DAIHATSU)BRC' yi tercih etmesi bir tesadüf değildir.

Lütfen aşağıdaki BASIN BÜLTENİMİZİ okuyunuz:

BRC, otomotiv firmalarına LPG ve CNG dönüşümü için gerekli orijinal ekipmanları üreten 30 yıllık bir tecrübeye sahip İtalyan menşeli bir dünya markasıdır.

2A Mühendislik A.Ş. BRC’ nin Türkiye Tek yetkili distribütörü olarak aynı misyonu ülkemizde sürdürüyor.

Bu nedenle ülkemizde otomobil firmalarının alternatif yakıt projelerine ayrı bir önem veriyor ve bu çalışmalara, ekipman temin ediyor, teknik destek, montaj ve servis hizmetleri sağlıyoruz.

Yaygın bir servis ağı, otomobille teknolojik uyum gösteren gelişmiş ileri teknolojiye sahip ekipmanlar, satış sonrası teknik destek, eğitim ve hızlı bir lojistik hizmet ülkemizde 2A’ nın tercih edilmesini sağlayan başlıca nedenlerdir.

Ülkemizde sıfır kilometrede garantili LPG’ li araçların pazara sunulmasında önce TOFAŞ FIAT’ la yola çıktık. Sıfır araçlara LPG dönüşümünde FIAT servislerine teknik destek ve lojistik hizmetleri verdik. Bunu CHEVROLET, PROTON, DAIHATSU, HF KANUNİ ve HYUNDAI izledi.

Otomobil firmalarının LPG’ li araçlara benzinli araçlarla aynı garantiyi vermeleri otogaz sektörüne büyük katkı sağlamıştır. Bu uygulamalar LPG’ den tedirginlik duyan insanlara güven vermiş, bu markaların dışındaki araç sahipleri de gönül rahatlığıyla LPG dönüşümünü tercih etmeye başlamıştır.
    Otogaz sektörünün önünü açan bu yaklaşımlarından ötürü söz konusu otomotiv firmalarına teşekkürü bir borç biliyoruz.
    Ürün kalitemizle, yaygın servis ağımızla bu oluşuma katkıda bulunmaktan bizde 2A olarak büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.
    Neden BRC? Diğerlerinden ne farkı var?
    • BRC Tüm dünyada tanınmış ve müşteri memnuniyeti sağlamış bir İtalyan markası. Arkasında yılların tecrübesine sahip güçlü bir firmanın desteği var. Tüm otogaz ekipmanlarını kendi bünyesinde üretir.
    • BRC Türkiye Tek yetkili distribütörü olarak 14 yıldır Otogaz sektöründe 160' ı aşkın bayimizle Türkiye genelinde hizmet veriyoruz. Tüm ülke sathına yayılmış geniş bir servis ağına sahibiz.
    • 2A “Kaliteyi zaman belirler” sloganıyla yola çıkarak müşteri nezdinde kendini kanıtlamış, yaygın bir müşteri memnuniyeti sağlayarak BRC’ yi otogazda ilk tercih edilen marka yapmıştır.
    • LPG dönüşüm kitlerimizde ürünler aynı markadan oluşur. Farklı markalardan oluşan melez kit bizde bulunmaz. Tüm ürünler Avrupa Birliği ECE R 67-01 normlarına göre yangın dahil tüm güvenlik testlerinden geçmiş olup, Avrupa’ da yeni uygulamaya giren ECE R 115 regülasyonuna da uygundur.
    • Montaj esnasında aracın orijinal kabloları kesilmez. Otomotiv teknolojisi ve Avrupa Birliği normları gereği motor bölümündeki tüm bağlantıların hem EMC (Elektro Manyetik Uyumluluk) testinden geçmiş hem de IP-54 sınıfı sızdırmazlığa sahip özel konnektörlerle yapılması zorunludur. Ürünlerimiz bu şartları sağlamaktadır.
    • Patenti BRC’ ye ait gaz enjektörleri benzin enjektörleriyle aynı prensipte çalışır ve son derece hızlı tepki süreleriyle E4 sınıfı araçların, hatta direkt enjeksiyonlu araçların LPG dönüşümünü mümkün kılar.
    • Uygulamalarımızı farklı kılan diğer bir özelliğimiz, gaz girişlerinde emme manifoldunun delinmemesidir. Diğer sıralı sistem montajlarında gaz girişleri için emme manifoldu delinmekte, bu işlem silindirlere çapak kaçması gibi bir takım riskleri de beraberinde getirmektedir. Patenti firmamıza ait “Gaz Piposu” uygulamasıyla silindirlere çapak gitme riski ortadan kalkmakta, montaj süresi kısalmakta, gaz benzinle aynı noktadan püskürtüldüğünden hissedilir bir ekstra konfor sağlanmaktadır.
    • Kullandığımız “PLUG&DRIVE” -“TAK ve SÜR” LPG programı insan faktörünü ortadan kaldıran, aracın benzin ECU’ su ile teknolojik olarak uyumlu en gelişmiş kalibrasyon programıdır. Üstün teknolojiye sahip ürünler ve gelişmiş kalibrasyon programı sayesinde; BRC kullanıcıları benzinle aynı sürüş konforu yaşar, zamanla bozulmayan kalibrasyon ayarları ve istikrarlı yakıt tasarrufu ile ekonomik yakıt kullanmanın keyfini sürer.
    • Montajını yaptığımız BRC kitleri uluslararası "ÜRÜN MALİ MESULİYET" ve "3. SAHIŞ MALİ MESULİYET" sigortalarına sahiptir. BRC ile LPG dönüşümü yapılan araç gerek ürün ve gerekse montaj hatası nedeniyle oluşabilecek hasarlar bu sigorta sayesinde güvence altına alınmaktadır.
    • Montaj sonrasında GARANTİ BELGELERİ web sitemiz üzerinden elektronik ortamda düzenlenir ve bir çıktısı bayimiz tarafından imzalanarak müşterilere verilir. Garanti belgesinde araç ve müşteriyle ilgili tüm bilgiler ve takılan ürünlerin seri No’ ları da yer almaktadır. Böylece ürünlerimiz sağlıklı bir şekilde araç bazında izlenebilmekte, garanti ve periyodik bakımlar titiz bir şekilde kontrol edilmektedir. Yetkili bayilerimizde montajını yaptırmış bir kullanıcı herhangi bir 2A yetkili servisine gittiğinde veri bankamızdan araçla ilgili tüm detaylara ulaşılabilmekte, hangi tarihte montaj veya bakım yapılmış, hangi seri no' lu ürün takılmış görüntülenmektedir.
    Yukarıda sıralanan nedenlerle, Avrupa’ da olduğu gibi ülkemizde de otomobil firmalarının BRC’ yi seçmeleri bir tesadüf değildir.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İlginiz için sonsuz teşekkürler. :OK:

Sizden simit tanklar ile ilgili de bilgi almak isterim.

Lpg montajı yapan bazı ustalar ve bazı kullanıcılardan simit tankta seviye ölçümü ile ilgili ufak tefek problemlerin yaşanabildiğini duydum burada asıl önemli olan teknik problemlerin yaşanmaması ve asıl meselenin çalışma ile ilgili değil seviyenin ölçümü ile ilgili olduğunu belirtmem gerekir. Bu noktada BRC olarak simit tanklarda seviye ölçümü ile ilgili olarak kullandığınız farklı bir seviye ölçme sistemi var mı? Veya kullandığınız seviye ölçme sisteminde yukarıda belirttiğim problemler yaşanıyor mu?

Saygılarımla....

Seviye ölçme işleminde herhangi bir sıkıntı yoktur.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler