+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HB Megane BRC Sistemi taktırdım

HB Megane BRC Sistemi taktırdım

Selamlar, arabam 55bin de idi, BRC marka sıralı sistem taktırdım Ankara da. 45 litrelik tüp takıldı ilk etapta 33 Lt gaz koymuşlar. Bir sonraki gaz alışımda acaba yine 33 litremi olur yoksa 36 Lt ye kadar doldurtayım mı? Bir kere arabamda elektronik arıza aldım sonra kendiliğinden gitti bir daha olmadı ama bir daha olursa danışacağım bu konuyu. Seviye ledleri herkesin söylediği gibi tutarsız son lamba da baya bir yol katettim. Bir de ilk dikkatimi çeken şey araba daha çabuk devirleniyor ve yüksek devirlerde kalmayı tercih ediyor. Sanki araba ferahlamış gibi yüksek viteslerde sanırım yüksek oktanın getirisi Bir de arabam 7.4 benzin ortalaması vardı. Tüp taktırdıktan sonra sıfırladım merak ettim ne gösterecek diye ilk etapta 7.5 den başladı şu anda 6.8 e kadar indi. Gerçekten normal de 7 yakması gereken yolda 6.2 falan yakıyor bunun nedeni de sanırım arabanın beyni gazdaki yüksek deviri görünce daha az benzin pompalaması gerektiğini düşünüyor ve o yüzden de yüksek rakamlar görmüyoruz. Bu rakamla gazı ilişkilendirebilen yoktur sanırım bence alakası yok. İlk izlenimlerim böyle

Cevap: HB Megane BRC Sistemi taktırdım

Deponuz 45 Litre. %80 güvenlik limitiyle 36 Litre gaz alır. Daha fazla doluma müsaade etmeyiniz.
    1-2 depo harcadıktan sonra kalibrasyon ayarlarının kontrolu için montaj yaptırdığınız servise gidin. Ortalama tüketimin benzine göre düşük olması ince ayara ihtiyacınız olduğunu gösteriyor.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Depo 45 litre ise bunun %80 i yalnız 36 lt yapar niye 32 lt doldurayım? Bir de bence ince ayara gerek yok zaten ortalama tüketimin düşük göstermesi çok mantıklı çünkü gazın oktanı yüksek olduğu için yüksek devirlerde seyrediyor araba bu yüzden de arabanın beyni çok fazla benzin tüketmeye gerek görmüyor bu yüzden de ortalama düşüyor. 32 litre gazım bugün bitti 380 km yaptım 47 Tl ye bu da 12.3 kuruşa gelir km si ki bence gayet iyi. Ancak yolun büyük bir kısmını son ledde ve led yanıp sönerken katettim, açıkcası ledler beni çok ilgilendirmiyor sonraki alacağım gazlarda da benzer km yi yaparsam bu durumda ihtiyacim olmayacak ki zaten gazım bittiginde bir gün falan benzinle calistircam. Bu arada Renocular kartla çalışıyorsa arabanız ve benzin ibreniz geri dönmüyorsa sanırım çözüm şu Araba çalışırken kartı alın sonra da kapatma düğmesine basın araba ikaz edecek kartı soracak sonra kartı sokun ve oyle kapatin tekrar actiginizda ibre geri geliyor valla bende geldi en azindan rasgele yapmiştim

32 lt 40 lt'lik tank için sizin tank kapasitenizi gözden kaçırmışız özür dileriz.45 lt tank ideali 36 lt'dir.Pompa basıncına göre 1-2 lt eksik veya fazla olabilir herhangi bir sakıncası yoktur.Lpg seviye göstergesi için tank tam dolu olduğu durumda bayide tekrar tank kalibrasyonu yaptırabilirsiniz.Saygılar

Peki ince ayar da neler yapılıyor acaba? Çok ihtiyaç varmı dır? Şu andaki tüketim ve arabanın çekişinden ben memnunum açıkcası.

Aracın benzin değerleri ile lpg değerleri karşılaştırlıyor.Yakıt ve performans da sıkıntı yok ise gerek yok.İyi çalışmalar

GAYET GUZEL YAKIT AZALIYOR BNDE TAKTIRMAYI DUSUNUYORUM

Merhaba,
    Ben foruma yeni katıldım. 2005 Megane II HB 1.4 16V sahibiyim ve bende artık benzine verdigim paralara acıyorum ve BRC demek istiyorum. Ankarada yakında fuarda var. Ben sanırım fuara gittigimde taktıracagım( kampanya olur diyorlar ). Aracım şu anda 100km de 7,7lt yakıyor. Tahmini ne kadar yakar ve Performansı düşermi? Kullanan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

Alıntı alpercoskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben foruma yeni katıldım. 2005 Megane II HB 1.4 16V sahibiyim ve bende artık benzine verdigim paralara acıyorum ve BRC demek istiyorum. Ankarada yakında fuarda var. Ben sanırım fuara gittigimde taktıracagım( kampanya olur diyorlar ). Aracım şu anda 100km de 7,7lt yakıyor. Tahmini ne kadar yakar ve Performansı düşermi? Kullanan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.
    gecen hafta salı taktırdım 2005 megane 2 hb 1.4 16v aynı araca BRC. ben genelde şehirdışı ve sakin kullanıyordum. ortalama 5.9-6.3 yakıyordu. (kmde 20 kuruş civarı) cuma depoyu fulledim haftasonu 146 km yol yapmışım bugun aynı istasyondan aynı pompadan fulledim 18 tl (10.3 lt) aldı. hesap edince km de 123bin (12.3 kuruş) yakmış. walla bence süper keşke daha önce taktırsaymışım. üstelik yol bilgisayarı anlık ve litre tüketim lpg ve benzin arasında pek fark da yok. umarım uzun vadede sorun çıkmaz.

çOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. pERFORMANSTA Bİ SORUN VAR MI? Bende normalde sakin kullanıyorum. Tek sıkıntı tarafikte ve bulundugum konum ve gittigim yerlerde düz yol yok denecek kadar az. ve aşagı inerkende tarafik var. SAnırım ortalamam bu yüzden sizinkinden fazla.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler