+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1,2 albea motor sogukken gaz yemıyor

Angry 1,2 albea motor sogukken gaz yemıyor

merhabalar
    aracım 2005 model 1,2 16valf albea lpg montajını gecen yıl mart ayında,aracım 28,000 kmdeyken taktırdım su anda 42,000 km deyım
    lpg kıt bılgılerı: brc my seq24 sıralı sist.
    lpg takıldıktan 12,000km sonra lpg fıltrelerını degıstırdım ve aracın lpgye gecıs ısısı 30 dereceye ayarlandı cunkı kıs aylarında ıse gıdene kadar gaza gecmıyordu
    sorunum su :
    aracı aksam gelıp kapıya park edıyorum sabah ılk calıstırmamda arac calısıyor, aracı kaldırıyorum parktan cıkıyorum fakat hızlanmak ıcın bıraz gaza bastıgımda arac gaz yemıyor gaza ne kadar basarsam basayım devır saati 15-20 den yukarı cıkmakta zorlanıyor benzın bıtmıs yada gelmıyorcasına gıtmeye dırenıyor gaza gecmeye yakın düzelıyor ve 10 sanıye kadar sonra arac gaza gecıyor gazda hersey normal

işe gidiyorum aracı park edıyorum 7-8 saat sonra cıkıyorum motor tamamen sogumus oluyor aracı yıne calıstırdıgımda aynı sorun bas gösterıyor.
    fakat motor tamamen sogumadıgında yada sıcakken bu sorunlar yok kıs aylarında cok nadıren yapıyordu ama yaz aylarında hemen her gun yapmaya basladı

belkı benzın fılresı tıkalıdır dıye dun benzın fıltresını de degıstırdım bugun gene aynı lutfen bu konuda bana yardım edin
    tesekkurler....

Cevap: 1,2 albea motor sogukken gaz yemıyor

Aracınızı birkaç gün benzinde 200-250 km civarı kullanınız sorunda düzelme veya tamamen düzelme olur ise aracınızın lpg kalibirasyonu tekrar yapılacak değişen bir durum olmaz ise aracın benzin sistemini ve bujilerini kontrol ettiriniz.Saygılar

kalıbrasyon olarak kastınız manıfolta yenıden delık delınerek yenı bastan montajmı? yoksa programsal bırseymı?

ilginize tesekkur ederim...

Araç bilgisayar vasıtası ile tekrar proğramlacak.

merhaba. benim aracım land rower freelander 1.8 brc sıralı otagaz takılı benim aracımdada aynı sorun var bir türlü bulamıyorum .ilk başta az yapıyordu zaman geçtikçe de başka sorunlarda çıkıyor. rolanti bozukluğu 2000 deviri geçerken silkinme gibi .sorunu yaşayıp bulan varsa yazsın çok sevinirim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler