+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: enjektör takozu

enjektör takozu

İyi günler;
    Ben aslında enjektörlerin sesinden hiç rahatsız değilim zaten araç içine hiç gelmiyor, dışardan da kaputu açmadan duyulmuyor.
    ancak son iki aydır aracımın egzozundan geldiğini sandığım bir metalin metale çarpma sesi var. motora yük bindiğinde daha çok ses yapıyor.
    egzoz sisteminde arka sustrucu ve spirali değiştirdim. orta egzosu söktürüp kontrol ettirdim. bir problem yok ancak ses halen devam ediyor.
    benzinde de ses var ama biraz daha az.
    aracım 1.4 motor stilo enjektörler hemen motorun üstünde hava filtresinin altında monteli. Railin motora çarpıp ses yapmasından şüpheleniyorum. Okuduğum kadarıyla sizde mevcut olan takozlardan temin edeceğim, ancak ondan önce denemek için 10 dk da olsa idare edecek bir yalıtım malzemesi önerebilir misiniz?
    Bulunduğum bölgeye en yakın yetkili servisiniz 60 km ötede.
    İlginize teşekkür ederim

Cevap: enjektör takozu

Bahsetiğiniz ses ilgili bölgeden geliyor ise iz oluşumu görülebilir veya enjektör railni elle kontrol ederek herhangi bir esneme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz motor çalışırken esnemeden dolayı temas eden bölgeye plastik bir malzeme ile yalıtım yapabilirsiniz.Müsait olduğunuz da yetkili servis de rail bağlantılarını kotrol ettiriniz.Saygılar

Cevabınız için teşekkür ederim.
    Bir kaç gün içinde deneyip, sonuca göre hareket edeceğim iyi çalışmalar.

sorunu hallettim
    teşekkürler.

sorun daha önce çok güvendiğim bir egrozost ustasına aracımı götürüyor idim ve yukardaki mesajda da egzostan kaynaklanan bir sorun olmadığını belirtmiştim.

başka bir ustaya sesi kontrol ettirdim ve orta egzostu değişince sorun düzeldi. teşekkür ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler