+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FORD FOCUS TITANIUM OTOMATİK

Question FORD FOCUS TITANIUM OTOMATİK

Arkadaşlar, 2009 model ford focus tıtanıum otomatik vites aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum, motorda ve aracın performansında herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım, bir bilen varsa lütfen yardım etsin.

Cevap: FORD FOCUS TITANIUM OTOMATİK

Aracınıza MY-07 modeli uygulanacak yetkili bayilerimiz de yaptıracağınız montajda sorun yaşamazsınız %5 civarı performans kaybı olur ve hissetmezsiniz.Saygılar

teşekkür ederim

yeni focuslara simit tank uygulanabiliyor mu?

Tank seçimini yetkili bayilerimiz de yapabilrsiniz.İyi çalışmalar

Merhaba, ben tan oto dan brc takdırdım.
    Aracın performansında belirgin bir değişme olmadı.
    LPG göstergesini torpidonun içerisine yerleştirdiler (benim tercihim),
    sorum lpg göstergesini göremediğim için lpg bitmeye yakın sesli ikazı varmı, bir diğeri ise lpg bittiğinde kendiliğinden (araç stop etmeden) benzine geçer mi?
    teşekkürler

1-Sesli ikaz vardır ve sesli ikaz ile beraber araç benzine geçer.
    2-Son led yanıp sönmeye başladığında 30-40 km'lik yakıtınız vardır bu kademede ilk fırsatta lpg dolumu yapmanızı öneririz.İyi çalışmalar

iyi günler, lpg'li aracımla ilk kez şehirlerarası yolculuk yaptım, malesef umduğumdan çok yakıt tüketimi söz konusu oldu. Aracın performansı da düşüktü.

Yaklaşık 730 km yol katettim ve 100 km'de yakıt tüketimim 11,1 lt. oldu. otobanda 1lt. LPG, 1.620 olduğundan tüketimim yaklaşık 0,18 TL oldu.
    Ayrıca aracın uzun yol performansı da düşük geldi.
    Bu tüketim otomatik araç ve sürekli açık klima pozisyonunda uzun yolda normal midir?
    Benzinde kullansam yaklaşık bu kadar yakardı diye düşünüyorum.

Aracınız otomatik klima açık hız durumunuz bilemiyoruz yakıtınız da çok fazla sayılmaz fakat performans konusunda sizi rahatsız eden durumu yetkili bayimize iletiniz rolanti de ve yolda lpg ayarlarının yapılması faydalı olur.Saygılar

iyi çalışmalar dilerim. aracım 2004 focus 1.6 otomatik. ben de brc kullanıcısıyım. sorunum şu: arabayı ilk çalıştırdıktan sonra bir yerde durup kontağı kapattıktan sonra aradan 5 dakka geçmeden tekrar çalıştırmak istediğimde ilk marşta almıyor, araç tabi haliyle benzine geçtiği için benzin pompalamak durumunda kalıyorum. normalde, araç her kontak kapandığında benzine geçer, ama benzinde tek marşta çalışması lazım. önce ford servisine gittim akü zayıf dediler, değiştirdiler, bujileri kablolarını, hava yağ flitrelerini değiştirdiler, sonra izmirde 2a mühendisliğe gittim tekrar ayarlar yapıldı, yakıt düştü çok memnunum ama hala ilk hareket sonrası bir yerde 5 dakika kadar kontağı kapatttığımda malesef tekliyor ve ben benzin pompalamak zorunda kalıyorum. sorunum acaba ne olablir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler