+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Simit depo montaji hakkinda soru

Sequent kullanim klavuzunda simit depo montajini gosteren resim ve fotografta arabanin altina celik alt support koyuldugu gosteriliyor. Fakat benim arabamda ve diger incelediklerimde montaj arabanin sacina yapilmisti. 2A Muhendislik bu parcayi bayilerine tedarik etmiyor mu? Bir kaza sirasinda icinde yaklasik 40 lt lpg olan 4mm kalinliginda celik tankin vidalarinin saci rahatlikla yirtacagini dusunuyorum. Kadir Bey beni aydinlatirsaniz sevinirim.

Standarta gore 2 adet M12 celik civata ve pulun konmasi yeterli goruluyor ve bu montaj sekliyle Makina Muhendisleri Odasi kontrolundan araclar vize alip geciyor. Biz bir carpisma durumunda bu baglantinin yeterli olmadigini yapilan carpisma deneylerinden bildigimiz icin, ekstradan bu braketlerin konmasini istiyoruz. Bu konuda MMO ve Bakanlik nezdinde girisimlerimiz var. Ama kimsenin umurunda degil. Hala tek civatayla simit tank montajlari yapiliyor. Biz ve bizim bayilerimizde bu tur montaj yapanlarla rekabet edemiyoruz. Haksiz rekabet yetersiz denetim nedeniyle bir turlu onlenemiyor. Musteride bu tur detaylara hic dikkat etmiyor. Sadece fiyata endekslenmis ve tek kriter fiyat olunca isler degisiyor. Bu braketin maliyeti 5-6 milyon arti ekstra bir iscilik sozkonusu. Simdi sizin gibi bilincli bir tuketici buna bizden isterse helal olsun, dikkatiniz icin tebrikler deyip bunu size bizim bir jest olarak bedava taktirmamiz gerekiyor.

Bu konuda Makina Muhendisleri Odasi, TSE ve Sanayi Bakanligina yazarak bizi desteklerseniz ayrica memnun oluruz.

Tesekkurler Kadir Bey,
    Peki alt support takilmak istendiginde kullanilan vidalar simdikilerle ayni boyutta mi, arabanin sacinda yeni delik acilmasi gerekir mi?

Hayir, sadece somunlari sokulup braket takilacak ve somunlar sikilacak. Periyodik olarak bu baglantilarin durumunu kontrol ettirmeniz gerekecek.

Kadir bey bu kadar onemliyse o zaman bende isterim ayni braketten...Hatirlarsaniz bende ayni seyi Genci beyin mesajinda gorerek size fotograflari gondermistim...

Alinti:

Standarta gore 2 adet M12 celik civata ve pulun konmasi yeterli goruluyor ve bu montaj sekliyle Makina Muhendisleri Odasi kontrolundan araclar vize alip geciyor. Biz bir carpisma durumunda bu baglantinin yeterli olmadigini yapilan carpisma deneylerinden bildigimiz icin, ekstradan bu braketlerin konmasini istiyoruz. Bu konuda MMO ve Bakanlik nezdinde girisimlerimiz var. Ama kimsenin umurunda degil. Hala tek civatayla simit tank montajlari yapiliyor. Biz ve bizim bayilerimizde bu tur montaj yapanlarla rekabet edemiyoruz. Haksiz rekabet yetersiz denetim nedeniyle bir turlu onlenemiyor. Musteride bu tur detaylara hic dikkat etmiyor. Sadece fiyata endekslenmis ve tek kriter fiyat olunca isler degisiyor. Bu braketin maliyeti 5-6 milyon arti ekstra bir iscilik sozkonusu. Simdi sizin gibi bilincli bir tuketici buna bizden isterse helal olsun, dikkatiniz icin tebrikler deyip bunu size bizim bir jest olarak bedava taktirmamiz gerekiyor.

Bu konuda Makina Muhendisleri Odasi, TSE ve Sanayi Bakanligina yazarak bizi desteklerseniz ayrica memnun oluruz.

Peki arkadan carpmalarda simit depomu yoksa silindirik depolar mi daha guvenlidir. 

Ikiside saglamdir ama benim meraK ettigim  IKISI ARASINDA HANGISI DAHA GUVENLI.

Yarin araci montaj icin vericem, bilen arkadaslar acele cevap veririser sevinirim.

Silindir bir adim onde diye biliyorum....
    Ama yer sorunu olanlar simit istiyor...

Kadir Bey,

Ilginiz icin tesekkurler. Iyi aksamlar.

Kadir Abi,
    Persembe gunu Izmir Power Otogazda benim de aracima
    alltan stepne muhafaza takilacak ya
    acaba bana da celik alt support la mi montaj yapilacak?
    Yoksa iki tane metrik 12 ile mi?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler