+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YARDIM!...Aracım Çok Yakıyor!!:(

YARDIM!...Aracım Çok Yakıyor!!:(

Arkadaşlar,aracım 2000 model 2000 cc vectra. Yaklaşık bir ay önce Lpg'nin 10000 bakımını yaptırdım ve ayarlar yenilendi. Aynı gün bujilerinde eskimiş olabileceğini düşündüğümden opel özel servisinde bujileri değiştirdim. Ve o günden sonra tüketim inanılmaz bir biçimde arttı. Yol bilgisayarında daha önceden ortalama tüketimim 8 civarındayken şuan 10.5 civarında. Zaten çok yaktığım gittiğim kmdende belli oluyor.Bir depoyla önceden 400-450 km arasında giderken şu 350 km zor yapıyorum.Ayrıca araç yağ yakmayada başladı. Ve motor soğukken gaza yüklendiğimde motor sesinin altından mekanik bir tıkırtı geliyor ve motor ısınıncaya kadar bu ses alttan alttan her gaza yüklendiğimde belirgin bir şekilde devam ediyor. Ayrıca rölanti ayarıda bozuldu. Özellikle motor soğukken gaz verip çektiğimde motor devri çok alta iniyor. Bazende stop ediyor. Tüm bunların nedeni ne olabilir? Bujiler kafamı kurcalıyor. Çift tırnak orjinal olduğu söylendi takılırken. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Cevap: YARDIM!...Aracım Çok Yakıyor!!:(

Aracınızınızda kullandığınız bujinin GM'nin önerdiği buji olup olmadığını kontrol ediniz.Bahsi geçen sorunlar bujiden kanaklanıyor olabileceği gibi çok yakma lpg kalibirasyonudan veya araçda lpg kaçağından kaynaklanıyor olabilir.Alttan gelen ses mekanik bir sorun gibi gözüküyor kontrol edilmesinde fayda var.Saygılar

Cevap: YARDIM!...Aracım Çok Yakıyor!!:(

ilginiz için tşk ederim. Ama daha somut bilgiler verebilen arkadaşlar olursa sevineceğim. Mesela 2000 model vectra cdxde kullanılan orjinal bujilerin kodları...motor kodu sanırım x20xev...ve üzerinden çıkan bujiler çift tırnaktı...usta ben tek tırnak tavsiye ediyorum dedi ama ben yinede çift taktırmıştım...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler