+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: aracı kapatırken motorda silkeleme

aracı kapatırken motorda silkeleme

iyi günler iyi çalışmalar diliyorum...öncelikle brcye cok tesekkur edıorum bole bır güzel sistemi bizlere sundukları için...ancak benim ufak çapte bir sorunum var kafamı kurcalayan...geçen hafta opel astra aracıma brc my07 taktırdım cok memnunum ancak bazen kontağı kapattıktan sonra araç motoru 1-2 saniye boyunca kendi kendine silkeleme ve titreme yapıo...sizce bunun nedenı ne olabilir yardımcı olursanız cok sevinirım şimdiden çok teşekkürler...

Cevap: aracı kapatırken motorda silkeleme

Aracınızın şarj gerilimi ve lpg tesisatının kontak beslemesi kontrol edilecek durumu yetkili bayiye iletiniz lütfen.Saygılar

yeniden baştan bir program atılmasına gerek var mı peki??

Kontrol edilmesinde fayda var.Saygılar

serviste bu sorunun bujilerimin çift tırnaklı olmasından kaynaklandağını söylediler ve tek tırnaklı çıkma bi buji takıldı...iki haftadır bole kullanıorum ve bayağı azaldı sarsıntı ama yıne de az az yapıo bazen...sizce ne yapmalıyım yeni tek tırnaklı buji mi çift tırnaklı buji mi taktırmalıyım??

Aracın orjinal buji tipi ne ise onu kullanınız orjinal buji çift tırnak ise karşılığı olan tek tırnak bujiyi kullanabilirsiniz motor koduna göre katalog dan bakılarak.İyi çalışmalar

aracın söylediğim gibi orjinal buji tipi çift tırnaklı ama onu da kullandığımızda dediğim gibi silkeleme yapıo her kapattığımda motoru...tam 1aydır ugrasıoruz ve hala bı cozum bulunamadı...

hiç ugrasmayın aynı sorun bende de var lpg taktırdıgımdan beri ugrasıyordum ilk zamanlar çok taktım kafayı kelebeği temizlettim, egr den dediler egr yi temizledim, yeni program attırdım, sarj gerilimini ölçtürdüm o sarsıntıyı bir türlü kesememiştim.Sonra bi yakınım halk arasında bi terim vardır kurum baglasın o sarsıntı gider dedi 5 aydır kullanıyorum lpg li sanırım kurumu bagladı sarsıntı oldukca azaldı

bende de aynı sorun var ne yazıkki. bende 98 astra var. kontağı kapatınca sanki eski dizel araçlar gibi stop ediyor. daha servise gitmedim. ilk önce bir internetten araştırayım demiştim. ancak burda okuduklarımdan servidin yardımcı olamadığını gördüm. işimiz zor.

bujileri tek tırnak yapmama ragmen hala arada sırada yapmaya devam edio bı turlu cozum bulamadım gercekten inşallah daha buyuk sorunlar acmaz basımıza...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler