+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Skoda Octavia FSİ motorda LPG dönüşümü

Skoda Octavia FSİ motorda LPG dönüşümü

Skoda Octavia FSİ motorda LPG dönüşümü yapılıyormu? 1600 motor ortalama 100 km.de ne kadar yakar? Performansında herhangi bir azalma olurmu? 115bg alınırmı? Ve Ankara'da dönüşümü uygulayan yerler hakkında ilgi rica edebilirmiyim.

Cevap: Skoda Octavia FSİ motorda LPG dönüşümü

FSI araçlara dönüşüm öncesi bazı kontrollerin yapılması gerekiyor.Yapılan kontrollerde gerekli şartların mevcut olduğu görüldüğü taktirde dönüşüm yapılmaktadır.Size uygun bayilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.İyi çalışmalar
    http://www.brcnerede.com

bende bu konuda arastirma yapmaktayim. Arabam skoda octavia 2005 A5 kasa dediklerinden fsi motor. Ankarada daha once lpg taktirdigim yeri aradim o firmadan cok memnun kalmistim tekrar aradim sordum. Bana verdikleri cevap kesinlikle taktirmayin oldu. Bir aciklama yapti ama suan tam hatirlamiyorum skoda da benzinle ilgili bir parcadan bahsettiler o skoda da yok o yuzden yapilmiyor dediler. 2li iliskilerimiz iyi oldugundan ben konuyu kapattim. Sonra Ankarada baska bir yeri aradim arabaniza test yapmamiz lazim dediler. Kafam karisti detayli bilgi verebilecek kimse yok mu?

Yetkili bayilerimiz tarafından aracınızın bazı çalışma parametreleri kontrol ediliyor uygun ise dönüşüm yapılabilir.Bilginize saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FSI araçlara dönüşüm öncesi bazı kontrollerin yapılması gerekiyor.Yapılan kontrollerde gerekli şartların mevcut olduğu görüldüğü taktirde dönüşüm yapılmaktadır.Size uygun bayilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.İyi çalışmalar
    http://www.brcnerede.com
    Bende 2007 fsi octavia sahibiyim bazı kontrollerden kasıt nedir çok mu gizli kontroller ki burada açıklanmıyor ki birde motor kodu uymu olan araçlara dönüşüm yaptığınızı belirmişsiniz.Dönüşüm yapılabilmesi için önce motor seri numarası uyumu ardından (halen burada yazılmayışı neden yazılmaz hala anlaöış değilim)motorun incelenmesi gerek doğrumu anlamışım?

Alıntı octobus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2007 fsi octavia sahibiyim bazı kontrollerden kasıt nedir çok mu gizli kontroller ki burada açıklanmıyor ki birde motor kodu uymu olan araçlara dönüşüm yaptığınızı belirmişsiniz.Dönüşüm yapılabilmesi için önce motor seri numarası uyumu ardından (halen burada yazılmayışı neden yazılmaz hala anlaöış değilim)motorun incelenmesi gerek doğrumu anlamışım?
    @octobus

FSI montajına ilk başladığımız dönemlerde motor kodunu okuyamayan (ECU çok gizli ve zor bir yerdedir) arkadaşlar, OEBD cihazına bağlanarak manifold basıncı testleri yapıyorlardı. (Bakın açıkladım sır falan değil)
    Ancak zaman içerisinde bu araçları ezberledik ve artık bu testleri yapmadan hangi araca hangi kodlu kitin takılacağını ezbere bilebiliyoruz.
    Bu testler bize hangi araca hangi kod lu kiti sipariş etmemizi ve doğru seçim yapmamızı sağlıyordu, herkesin stokunda FSI yada TSI kit olmadığı için sipariş verirken merkezimizdeki stokuda sorgulaması gerekiyordu.

Şuan Türkiyeye ithal edilen hiçbir vw, skoda, seat, peugeot, alfa aracına kit takılamaması söz konusu değil. Takıldığınız noktada size yardımcı olabilirim hatta montajınızı (Mümkünse) yapmak isterim.
    Saygılarımla
    Tabiiki bu ezbere öğrenebilmek konusu takılan kit adedi ile orantılı olduğu için bazı arkadaşlar hala bu testleri yapmak zorundalar, Bunda bir gariplik yok.
    Ancak zamnla bizim gibi sürekli montaj yapan servislerimiz bu testleri

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler