+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çook yakıyo çook

çook yakıyo çook

merhaba benim aracım 1995 model 1,4 uno

aracımda aldesa beyin var
    aracım şu an km de 200 bin yakıyo herkese soruyorum şehir içi 130-belki 140 şehir dışıda 100 - 110 bin yakıyo dediler.

55 liralık gazla 270 km gittim ayar ytaptırdım 55 liralık gazla 280 km gittim yani bişey değişmedi bu normalmidir.

ne yapmam lazım beyini brc taktırmak istiyorum ama sıfır 160 lira 2.el de olurmu bilmem.

yardımlarınızı bekliyorum..

Cevap: çook yakıyo çook

Aracınızın benzin tüketim değerini belirleyip kıyaslamayı o şekilde yapmak daha doğru olur.Litre olarak aracınızda normal sistem olduğu için benzinden %30 daha fazla lpg tüketimi olabilir bu oranın üzeri fazla tüketim demektir.Kullanılmış malzeme almanızı tavsiye etmeyiz.İyi çalışmalar

peki buu hesabı nasıl yapmalıyım

mesela gazı fulledim 55 liraya 280 km gitti
    benzindede fulleyeceğim kaç km gittiğine mi bakacağım.. ok fulledim ve oda belli km gitti diyelim

arasındaki oranı nasıl hesaplarım. benzin gazdan mı daha çok gider gaz benzinden mi...

yada her nasıl hesaplanır bu işlem..?????

Aracınızın önce benzinde kullanıp tüketim değerini belirleyeceksiniz.Örnek 100 km'de 10 lt benzin tüketiminiz var ise ayni şarlarda 13 lt lpg tüketimi normal sayılabilir.İyi çalışmalar

Abi iyi güzelde LPG benzınde %30 fazla yaktını söylemışsınız ben onu denedım 100km 11-12 LT yakan arabam Lpg de 100 km benzinde ise 12-13 LT yakıyor peki bu ne olacak

anlamadığım nokta yazdığım msj neden sılınıyor site yönetimi sileceksen üyeliğimi sil-arkadasım

Mesajınızı sildiğimizi hatırlamıyoruz silindiğini düşündüğünüz mesajınızı tekrar yazmanız durumunda cevap yazabiliriz.Saygılar

Alıntı gkn87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi iyi güzelde LPG benzınde %30 fazla yaktını söylemışsınız ben onu denedım 100km 11-12 LT yakan arabam Lpg de 100 km benzinde ise 12-13 LT yakıyor peki bu ne olacak
    Eski araçlarda bu tip tezat durumlar ile karşılaşılabilir çünkü aracın benzin sistemide kullanımı etkilemeyen fakat yakıt artışına sebebiyet veren herhangi bir sorun olabilir.Bu durumdaki bir araca lpg dönüşümü yapıldığı zaman uygulanan lpg sistemi benzin sisteminden daha yeni olduğu için bu tip durumlar ortaya çıkabilir.Şayet aracınız da bu şekilde bir durum yok ise araç lpg'de fakir çalışıyor demektir.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler