+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şanzıman arızasımı

şanzıman arızasımı

arkadaşlar iyi günler

1999 model otomatik şanzuman audi a4 lpg li otomobilim var. benim sorunum araba ne kadar gaza basarsam basıyım 150 yi geçmiyor hız göstergesinin 260 olduğunu düşününce arıza var diye düşünüyorum. yokuş çıkarken gaza basıyorum devir 5000 - 6000'e çıkıyor araba bağırmaya başlıyor ama hızlanmıyor aynı hızda bazen düz yoldada yapıyor iyice yavaşlıyorum ama araba hala bağırıyor titriyor sonra birden rahatlıyor ve devir 4000'den 2000'e iniyor. sorun ne olabilir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

Cevap: şanzıman arızasımı

1-Aracınız lpg'li mi?
    2-Lpg ise bu ayni durum benzide de var mı?
    3-Hız göstergesine göre aracınızın son hızı hakkında kıyaslama yapmanız doğru değil.
    4-Şanzuman yağını ve fitresini kontrol ettirdiniz mi?
    5-Aracınız kaç bin km'de?

aracım lpgli aynı sorunlar benzindede var benzinde veya tüpte kullanınca bişey değişmiyor. aracım 79000 km de. şanzıman yağını ve filtresini sivastayken yeni değiştirttim 1 ay kadar oldu. ama hiç bişey değişmedi.

Şanzumanınız tripronik vites mi?

Sayın uzgor,

Aracınının Şanzuman selenoid valflerinde problem gözüküyor.
    Aracınızın yetkili servisinde kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımızla

Alıntı uzgor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi günler

1999 model otomatik şanzuman audi a4 lpg li otomobilim var. benim sorunum araba ne kadar gaza basarsam basıyım 150 yi geçmiyor hız göstergesinin 260 olduğunu düşününce arıza var diye düşünüyorum. yokuş çıkarken gaza basıyorum devir 5000 - 6000'e çıkıyor araba bağırmaya başlıyor ama hızlanmıyor aynı hızda bazen düz yoldada yapıyor iyice yavaşlıyorum ama araba hala bağırıyor titriyor sonra birden rahatlıyor ve devir 4000'den 2000'e iniyor. sorun ne olabilir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

hayır tripronik vites değil.

ilginiz için teşekkür ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler