+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Focus arabam ilk kalkışlarda 1-2 sn boğuluyor

Focus arabam ilk kalkışlarda 1-2 sn boğuluyor

2004 focus Ghia arabam var.2009 Şubat ayında BRC Lpg takdırdım.4 bin km yaptım.Gazda çalışırken ilk kalkışta gaza bastığımda 1-2 sn gazı yemiyor ve araba resmen boğuluyor.1-2 sn boğulduktan sonra yavaş yavaş gaz yemeye başlıyor , devir yükseliyor ve hareket ediyor.ARabanın tüm bakımlarını geçen hafta ford servisinde yaptırmıştım.Bujiler yağ su filitreler hepsi değişti.Benzinde problem olmadığı için servistekiler BRC bayisine gitmemi söylediler.BRC bayisine gittim yeni yazılım yüklediler ama sorun çözülmedi.200 km benzinde yol aldıktan sonra tekrar gelmemi söylediler.Tüpün beyni kendini resetleyecektir dediler.Sorunun çözümü nasıl olacak bilgi verirmisiniz.Tüp taktırdıktan sonra rölantide de problem oldu titreme yapıyor.Özellikle Şehir içinde kullanırken dur-kalk yaparken aracın hemen gaz yememesi acaip sinir bozucu beni resmen arabadan soğuttu.Çözüm bulursanız sevinirim tşekkürler..

Cevap: Focus arabam ilk kalkışlarda 1-2 sn boğuluyor

Sorun yeni mi başladı yoksa lpg dönüşümünden hemen sora mı?Lpg ECU'su kendini resetlemez benzinde kullanım benzin ECU'su değerlerini default değerlere alır fakat sizin aracınız böyle bir sıkıntı yok gibi sorun sonradan başladıysa mekanik bir sıkıntı var ve aracınızın lpg ayarları rolantide ve yolda yapılacak ilgili servisi bize yazarmısınız yetkili olup olmadığını kontrol etmek isteriz.Saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun yeni mi başladı yoksa lpg dönüşümünden hemen sora mı?Lpg ECU'su kendini resetlemez benzinde kullanım benzin ECU'su değerlerini default değerlere alır fakat sizin aracınız böyle bir sıkıntı yok gibi sorun sonradan başladıysa mekanik bir sıkıntı var ve aracınızın lpg ayarları rolantide ve yolda yapılacak ilgili servisi bize yazarmısınız yetkili olup olmadığını kontrol etmek isteriz.Saygılar
    denizlide köseoğlu kırlıoğlu otomotive gittim.Sizin yetkli servisiniz..Mekanikte bi sıkıntı olsa ford yetkili servisi durumu bana söylerdi heralde..Arabanın Tüm bakımları ve sorunları geçen hafta ford servisinde yapıldı.Sorun başlayalı 2 ay oldu.benzinde problem çıkarmıyor.Tüpe geçince problem oluyor..

Lpg ayarları rolantide ve yolda yapılacak sorun devam ederse proğramımızdan Tinp-In ayarları yapılacak lpg enjektörleri ve gaz nipelleri kontrol edilecek.Montajcınız gerekirse firmamızdan teknik destek alabilir.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler