+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tempra mpi lpg sorunu

Tempra mpi lpg sorunu

İyi günler,97 tempra mpi araçta normal lpg uygulanmış ancak sık sık ortaya çıkan patlatmalardan bıkıp benzinde kullanmaya başla dım bulunduğum yerde aynı lpg markasının farklı servisleri bile farklı şeyler söylüyorlar biri normal derken diğeri sıralı olması gerek diyor ama ortaya sorunun kesin çözümünü koyan yok şimdi sizden ricam bana ve aynı sıkıntıdan muzdarip araç kullanıcılarına kesin ve net bilgi vermenizdir nereye ve kime müracaat etmeliyim saygılarımla

Cevap: Tempra mpi lpg sorunu

Kullandığınız lpg sisteminin marka ve modeli nedir?Saygılar

Lpg beyninin FEMA olduğunu biliyorum ancak ben taktırmadığımdan şu an için modelini söyleyemiyorum şunu söyleyebilirmisiniz BRC beyin alsam(normal sistem),aracı patlatma yapmadan kullanabilirmiyim bunun için gerekli olan şey nedir yoksa illede sıralı sistem mi taktırmam lazım saygılarımla

Size kimse bahsettiğiniz garantiyi veremez ayrıca aracınız da kullandığınız notmal sistem mutlaka araca bir takım zararlar vermiş olabilir.Tavsiyemiz aracınızı benzin de kusursuz çalışır hale getirip sıralı sisteme geçmeniz.Normal sistem de aracınızın ateşleme sistemi bakımlarını gereğinden önce yapmanız gerekebilir.

merabalar bende kütahyadan. 2000 model 1.6. enjeksiyonlu şahinim var. arabamı göstermediğim kimse kalmadı kütahyada. 2 tane brc bayisi var ikisi de çözemediler sorunumu.. sorunum aracım gazda iken karbüratörün oradan patlama yapıyor, brc bayileri aracımda değiştirtmedik bişey bırakmadılar ama arabam yine aynı arızayı yapıyorr. benzine aldığım zaman hiç bi sorun yok. nolur bi yardım edin brc marka tek nokta enjeksiyon bağladılar tüpü. İlk başlarda bişey yoktu 2-3 ay sonra başladı patlama yapalı.birde şunu bildireyim motor soğuk iken ne kadar sıkıştırırsan sıkıştır yapmıyor patlama. motor ısındığı zaman başlıyor mesela 1 inci vitesten 2 ye aldığımda gaza yüklendiğim anda yapıyor patlamayıı, 2 den 3'e alınca da yapıyor.. yüksek devirlerde sorun yok düşük devirde boğulur gibi olup patlıyor. şimdiden teşekkürler..

Ateşleme sistemini ve avans ayarını kontrol ettiriniz.Saygılar

Sayın 2A öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.Benim 1997 model 159B90006387254 Motor nolu Tempra MPİ 1,6 ie slx bir aracım var.2007 yılında aldığımda mikserli lpg vardı.Söktürdüm ve Voltran marka sıralı LPG taktırdım.fakat bir türlü iyi bir randıman alamadım.Taktırdığım yere gittim bana 850 ytl Atiker marka takalım hiç bir sorun kalmaz dedi.Fakat sütten dili yanan üfleyerek içermiş.Bu kez yanılıp paramı çöpe atmak istemedim.Bu sefer başka bir yere sordum o işyeride sana abi 650ytl Brc mikserli takacağım hiç bir sorunun kalmaz dedi.Çünkü senin arabana sıralı gitmez dedi.Şimdi ben ne yapmalıyım.Ben bu araca Sıralımı, Mikserlimi taktırmalıyım.Birde şunu hatırlatmak istiyorum.Bu sorduğum firmaların ikiside sizin resmi yetkili bayiiniz.Yani bayinizin biri Brc değilde Atikeri takalım dedi.Diğeride Abi sana sıralı gitmez normal mikserli takılacak dedi.Başka bayinize daha sormak isterdim ama maalesef burda sadece 2 tane yetkili bayiniz var.Unutmadan söyleyeyim ben 2007 yılında brc taktırmaya gittiğimde abi sana voltran takalım diyende bu sizin iki firmanızdan birisi.Lütfen bana yapabileceğimin en iyisini tavsiye edin.Mikserlimi?Sıralımı?Araba benzinde çok iyi çalışıyor.

Lpg dönüşümü için aracınızın benzinde sorunsuz çalışması gerek ve özellikle aracınıza daha önce normal sistem kullanıldığı için herhangi bir hasar vermişmi kontrol etmek gerek.İlgili şarlar sağlandıktan sonra aracınıza sıralı sistem montajı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İyigünler benim de 1998 Model 1,6 SLX MPI motor Tempram var. Geçen sene başında (2009) aldığım da üzerinde 8 ay önce takılmış Baykan marka eski sistem (sırasız) tüp vardı. Benim arabamda da patlamalar oluyor ve bu sebenten dolayı Hava Filitre Kutusu kırıldı. BRC ve ATİKER yetkili servislerinde sıralı sistem takılsa da randıman açısından üzerindeki tüpten fazla bişey fark etmeyeceği söylendi. En sonunda bir tamirci; "eğer hiç tüp takılmadan gelseydin BRC'yi takar sorunsuz binebilirdin" dedi, "patlamalar olduğu için motora zarar vermiş olabilir o yüzden garanti veremem" dedi. " ? " Söyledikleri ne kadar doğru? Gerçekten önceden oluşan patlamalar sıralı tüp takıldığında performansı etkiler mi? Yani sıralı tüp taktırmanın bir esprisi olmaz mı? Bu patlamalardan nasıl kurtulurum? Arabamı satmak istemiyorum bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim...

Buji,buji kablolarını gereğinden sık değiştirmek ve iyi bir lpg ayarı ile patlatma riskini azaltabilirsiniz fakat kesin çözüm yolu değildir.Sıralı sistem ile bu olayın önüne geçebilirsiniz.Normal sistem ile kullanılmış araçların sıralı sisteme dönüşümünde yetkili bayilerimiz haklı olarak biraz çekimser davranabiliyorlar.Çünkü bu araçların km yüksek oluyor birde üzerine normal sistemin vermiş olduğu hasarlar ekleniyor.Bu arçlarda sıralı sistem uygulayacak montajcı firmaların tavsiyelerine uyaraka sıralı sistem dönüşümü için görüşebilirsiniz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler