+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: motor soğuken stop ediyor.

motor soğuken stop ediyor.

sayın 2a mühendislik çalışanları ve forum üyeleri.Hepinize sevgiler saygılar.aracım hyundai 2000 lx.ecotech marka lpg sıralı sistem taktırdım 2 sene önce.gecen ay soğukken stop etmeye başladı.tekrar çalıştırınca düzeldi.giderek sorun arttı.aracta rolanti düşüyor 10-12 sn sonra stop ediyor.gaz yemiyor.araçta çeki yok gitmiyor.ısınınca ve gaza gecince herşey normal.servis benzinde kullanın gecer dedi.düzeldi.bi kaç gün sonra tekrar yaptı.şu an her sabah aynı problem devam ediyor.cvp için teşekkürler şimdiden.

Cevap: motor soğuken stop ediyor.

Aracınız benzinde düzgün çalışmaya başladıktan sonra lpg kalibirasyonu tekrar yapılacak.İyi çalışmalar

2005 hyundai 1.3 lx +BRC seq 24 LPG li aracımı yeni aldım aynı sorunla karşılaştım. Yazılanları 3 gündür okuyorum kafam iyice karıştı. 2 gündür benzinle kullanıyorum henüz değişiklik yok. Soğukken çalıştırdığımda gaza dokunduğum anda devir düşüyor ve stop ediyor, ikinci , üçüncü denemede hareket edebiliyorum. yolda 10 dk boyunca durkalklarda araç boğuluyor. ne yapmalıyım, teşekkürler.

Benzinde kullanım da değişme olamaması durumun da Hyundai servisine aracın düzelmesi durumun da lpg servisine mürecaat ediniz.Lpg ayarları ve sistemin kontrolü yapılacak.İyi çalışmalar

aracım benzinle çalıştırınca normale döndü.hiç gaza geçmeden 4-5 gün kullandım.dün gittim lpg kalibrasyonu yüklettim.inşallah düzelecek.lpg kalibresinde.ecu değerlerini benzinle gazın aynı yapın dedim.yaklaşık yaptılar.lpg kalibre edilirken motor sıcaktı.düzelmezse motor soğukken deniycem birde.sayın yurdal kerdeş.aracınızın kendi beynine laptop a bağlatın herhengi bir tamircide beyinde arızalar varsa onları sildirin.sonra 2a mühendislik yetkililerin dediği gibi.aracınızı benzinle çalıştırın.sonra lpg kalibresi yaptırın.muhtemelen düzelir.2a yetkililerine teşekkür ediyorum nazik ilgileri için.sayın 2a yetkilileri ucu değerlerinin ve motor ısısının konuyla ilgisi olabilirmi sizce?teşekürler.allah yardımcınız olsun

Aracın benzinde düzelmesi demek lpg kalibirasyonu ile ilgili sorun var demektir.Moto ısısı ile ilgisi yoktur.İyi çalışmalar

:OK:Yazdıklarınızı aynen uyguladım şimdilik sorun düzeldi, sadece çiğ benzin kokusu devam ediyor. o nedenle benzinde kullanmaya devam ediyorum. Bu forumu düzenleyenlerek bizleri doğru bilgilere ulaştıran 2A mühendisliğe , katılımcı arkadaşlara ve özellikle MOCAN otogaza teşekkür ederim.

Merhabalar, opel meriva aracımda sabahları ilk çalışmada sarsıntı, tekleme ve gaz yememe gibi problemler oluyor. Hem yetkiki serviste hemde 2A servisinde yeni değerler yüklendi, ancak sorun hala devam ediyor. Depoda gaz olmadığında yada motor soğuk olsa bile kısa süreli sık kullanımlarda bu sorunlar yaşanmıyor. Enjektörlerin gaz sızdırması böyle bir soruna neden olabilirmi?

Bu tip sorun genelde lpg kalibirasyonu zengin araçlada ortaya çıkar.Sorunun kaynağının tesbiti içinaracınızı 2-3 gün yaklaşık 200-300 km benzinde kullanınız sorunun düzelmesi halinde aracın mekanik bir arızası yok ise lpg ince ayarları tekrar yapılacak düzelme olmaz ise benzin sisteminde bir sorun var demektir.

aracı belirttiğiniz gibi benzinle 300 km kadar kullandım ve akabinde 2a servisinde ayarda yapıldı ancak düzelme olmadı. sorun zaten sabahları yada uzun süre beklemeden sonra (en az 8 - 10 saat) henüz gaza geçmeden oluyor. bana bekleme esnasında motorun içine sızan gazın benzin ile karışmasından kaynaklanıyormuş izlenimi veriyor. sorun motorun ısınmasını beklemeden bir miktar yakıt tükettikten sonra düzeliyor.

Bu durumu gaz deposu boş olduğunda da denedim, her hangi bir sorun olmadı. Yani sorunun benzim sistemiyle olması çokta muhtemel görünmemektedir. Enjektörlerin manifolda gaz sızdırması bu soruna neden olmazmı?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler