+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şamandıra

şamandıra

merhaba ;
    aracımda 45 litrelik simit tank var.
    her zaman ikaz sesi duyulmauy abaşlayınca dolduruyorum.doluöm sırasında 38-39 litre almaya yakın garip bir ses başlıyor tanktan,buyuk bir kapı gıcırtısı gibi.sebebini acıklarsanız sevinirim
    pompacı samandıradan geldigini soyledi bozuk dedi.araca henuz 2 ay once lpg takdırdıgımı soyledim,farketmez bozuk samandıralı takmıslar dedi.

Cevap: şamandıra

Ses normal bir durum şamandıra kapatmaya başlıyor fakat size şamandıranızın arızalı olduğunu söyleyen yetkilinin pompa basıncı 5-6 bar civarı olması gerekirken pompası 10-12 bar'da lpg bastığı için şemandıradan doluma yakın ses geliyor.Saygılar

Ben 2 gün önce bandırmaya giderken 50lt lik simit tankımı doldurmak istedim ve dolum 33 lt gazda durdu ve tartartar diye bir ses duymaya başladım. bos 50ltlik deponun 33 litre alması normal bir durum olmaması gerek ve bu sesin duyulması. Ama Mavi Denizler herzamanki gibi sorunumla ilgilendiler sağolsunlar...şamandıra tarafında bir parçayı söktüler altın renkli yuvarlak bir şeyin içinden geçmiş cubuk böyle ifade etmek istedim anlaşılmıştır umarım....bu parçanın ne gibi bir fonksiyonu var yararı yada zararı olurmu...zararı olucak bir parça neden takılıyo oda ayrı bir sorum...Şu anda parça çıktı ama daha depoyu doldurmadım...bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Saygılar

40 lt civarı lpg alması gerek tekrar dolum yapabilirsiniz durumun değişmemesi halide yetkili bayimize durumu iletiniz.İyi çalışmalar

Peki bu şamadıranın emniyet tarafında bulunan silindir altın renkli ve ortasından düz bir çubuk geçen parça ne işe yarıyo onu söktürler ??? Saygılar

Parça hakkında buradan fikir yürütmek doğru olmaz sorunun devam etmesi halinde durumu yetkili bayimize iletebilirsiniz.İyi çalışmalar

ford sierra 1.6 GL karbüratörlü aracıma 2 ay önce brc lpg taktırdım, simit tankı tercih ettim bagajda yeterli hacim olsun diye,, şu ana kadar herşey yolunda görünüyor. ancak depo 41 falan diyor servis görevlisi,, ancak bütün dolumlarda şu ana kadar hep 28-29 litre yakıt aldı. Ancak Ankara'daki aygaz istasyonunda depoda 2-3 lt. gaz olmasına rağmen 31 litre civarında gaz aldı. daha önce 1. ışık 30-40 km de sönmesine rağmen bu kez 183 km sonra ancak söndü. ve 352 km sonra inegölde depoyu doldurttuğumda sadece 16 litre gaz aldı. bana oldkça garip gelen durum hakkında farklı bir açıklaması olan var mı acaba,, bir de deponun pompa basıncından dolayı az gaz alması deponun gerçek kapasitesini kullanamaması konusunda çzüm ne olabilir. şamandranın ayarlayıryla oynamak güvenlik sakıncası oluşturacağına göre ne yapmalıyım..

Öncelikle tank üzerindeki multivalfin kontrol edilmesi gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tank üzerindeki multivalfin kontrol edilmesi gerekiyor.
    teşekkürler Sn. BRC yetkilisi, e mail için de ayrıca teşekkür..
    henüz servise gidemedim. Neticeyi ayrıca yazacağım...

Sn BRC yetkilisi, yetkili servise sizin tavsiyenizin olduğunu israrla belirtince multivalf'i söktüler ve gerekli ayarları yaptılar. şimdi 45lik depo 34 litre gaz aldı. belki pompa basıncı yetersiz olduğu içindir. sanırım 35-36 litre de alabilecek sonunda.. keşke ilk montaj yapıldığında bu konuda daha hassas olsalardı da şunun ayarını ilk testte kendileri tespit etselerdi.. yap montajı bırak gitsin...iyiki siz varsınız ..bilgili olmak bir ayrıcalık..lütfen yetkili bayilerinize de bu konuda hassas olmalarını öğretin.. çünkü BRC'nin ayrıcalığını müşteriler takdir edebilir ancak... teşekkürler.. Sn Yetkili..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler