+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kontagı actıgımda 3 led yanıyor bıraz gıttıkten sonra gercek degerı gosterıyor

Thumbs down kontagı actıgımda 3 led yanıyor bıraz gıttıkten sonra gercek degerı gosterıyor

merhabalar 1,2 16 v aracımda seq24 my07 sıstemı kullanıyorum 35lt lık sılındırık tank var sorunum su tanktakı gösterge gazın bıtmeye yaklastıgın gosterıyor kırmızıya yaklasmıs durumda bu deger dogru ama ıctekı gosterge aracı calıstırdıgımda 3 ısık yanıyor gıdıyorum bıraz 2ye sonrada 1e dusuyor yanı normal degerı epey sonra gösteriyor ve arabayı stop edıp yenıden calıstırdıgımda yenıden 3 ısık yanıyor sankı 3e takılmıs durumda 1 haftadır devam edıyor bu sorun acaba bu sorun programsalmı yoksa şamadırada mı bir sey olabılır?

Cevap: kontagı actıgımda 3 led yanıyor bıraz gıttıkten sonra gercek degerı gosterıyor

Ledler 2.5 dk gecikmeli çalışır 3-4 depo kullanımdan sonra durumun düzelmemesi durumun da yetkili servise durumu iletiniz.İyi çalışmalar

Cevap: kontagı actıgımda 3 led yanıyor bıraz gıttıkten sonra gercek degerı gosterıyor

araca lpg takılalı 10 ay oldu son bır haftadır yapıyor bunu

Lpg tankı tam dolu olarak yetkili servise müracaat ediniz tam dolu tank kalibirasyonu yapılacak sorunun devam etmesi durumun da seviye sensörü kontrol edilecek.Saygılar

bu gün aracı montaj yapan yere götürdüm depo tamamamen bostu aracı makınaya bagladılar orda ayarlandı ve duzeldı sonra gaz aldım gaz aldıktan sonra gene aynı oldu yardımlarınız ıcın tesekkurler bırde dolu olarak gdıeyım artık

Alıntı ar4920 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar 1,2 16 v aracımda seq24 my07 sıstemı kullanıyorum 35lt lık sılındırık tank var sorunum su tanktakı gösterge gazın bıtmeye yaklastıgın gosterıyor kırmızıya yaklasmıs durumda bu deger dogru ama ıctekı gosterge aracı calıstırdıgımda 3 ısık yanıyor gıdıyorum bıraz 2ye sonrada 1e dusuyor yanı normal degerı epey sonra gösteriyor ve arabayı stop edıp yenıden calıstırdıgımda yenıden 3 ısık yanıyor sankı 3e takılmıs durumda 1 haftadır devam edıyor bu sorun acaba bu sorun programsalmı yoksa şamadırada mı bir sey olabılır?
    Aynı problem bende de var. Hyunda 1,6 accent aracıma seq24 my07 sistemi taktırdım. 3 aydır kullanıyorum. 2 hafta önce 3 led hatası bende de oldu. Sevise gittim. Programda sıkıntı var dediler. Sisteme bilgisayar ile girdiler. Gerekli ayarlamaları yapıp depoyu doldurun gelin dediler. hemen aracımı servisten aldım, depoyu doldurup getirdim. dolu depo ayarı yaptılar. usta depo boşalıncada gelin boş ayarı yapacağız dedi. Problem düzelmişti. Ancak daha depo boşalmadan tekrar aynı hatayı verdi. Bu problem neden kaynaklanıyor. Beyinden mi şamandıradan mı? Yoksa işcilik hatası mı?

Ledler 2.5 dk gecikmeli çalışabilir yani aracı stop ettiğiniz de tek led yanıyor diyelim.Tekrar çalıştırdığınız da 3 led ile başlamış ise 2.5x2=5 dk sonra gerçek değere tek led göstermeye başlayacaktır.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ledler 2.5 dk gecikmeli çalışabilir yani aracı stop ettiğiniz de tek led yanıyor diyelim.Tekrar çalıştırdığınız da 3 led ile başlamış ise 2.5x2=5 dk sonra gerçek değere tek led göstermeye başlayacaktır.
    Buna itirazımız yok ancak ilk çalıştırmada 4 led ışığının yanıp 5 dk sonra gerçek değeri göstermesi lazım değil mi. Benim sıkıntım ilk çalıştırmada 3 led ışığının yanması. Nitekim sevise bu şikayetle gittiğimde yapılan ayardan sonra ilk çalıştırmada 4 led ışığı yandı ancak şimdi tekrar aynı hatayı veriyor. Yani ilk çalıştırmada 4 led ışı değil 3 led ışığı yanıyor.

3 veya 4 led ile başlayabilir.Durum servisinizin ledlerin daha standart çalışması için seviye kalibirasyonuna manuel değer girmesinden kaynaklanıyor.
    Aracınızın tankı tam dolu olarak servise müracaat ediniz.Proğramda seviye kalibirasyonu menüsünden önce önceden tanımlanmış değerler kısmına tıklanacak daha sonra tam dolu tank kalibirasyonu kısmına tıklanacak.

benim kontağı kapatırken mesela 1 lamba yanıyorsa tekrar çalıştırdığım da da bir lamba yanıyor..bu bir arızamıdır..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler