+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 307 XT BVA :(

307 XT BVA :(

merhaba öncelikle kolay gelsin.2007 yılı başında 2003 model peugeot 307 xt bva(Tiptronic) aracıma sequent24 fast model Brc kit takıldı ve 45000 km dir sorunsuz kullanmaktaydım taki 2 gün öncesine kadar.Aracım yolda giderken kendini benzine atıp duruyordu servise gittim gaz filtresi değişti sorunum düzeldi.şimdide aracım çalışırken biraz sorunlu çalışıyor öncesine göre daha geç marş alıyor ve otomatik vites aracımın vitesini (D) den (R) ye veya (P) ye aldığımda aracımın deviri birden 3000 devirlere çıkıp iniyor. sadece (R)(P) modlarında bu oluyor. lpg Kitinden Kaynaklanması muhtemel çünki aynı anda arkadaşımın aracınada(Renault Megane II 2005) aynı sistem takıldı ondada aynı problem yaşandı o filtre değiştirdi şimdi problem yok diyor. yardımcı olursanız sevinirim.Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum...

Cevap: 307 XT BVA :(

uzun süre kimseden herhangi bir paylaşım olmadığında şunlarıda eklemeden edemeyeceğim. aracımı bu foruma bu soruyu sormamdan hemen sonra benzinde kullanmaya başladım sorunlarım bir bir ortadan kalkıyor.dengesiz devir değişimlerim artık olmuyor.otomatik vitesimle ilgili sıkıntılar yok oldu.yalnız şunu merak ediyorum kullandığım lpg kitinin beyniyle aracımın beyni etkileşimde bulunmuş ve aracımın ecu değerleri değişmiş olabilirmi çünkü öncekine göre daha fazla yakıyor

İlgili modeli firmamız ithal etmedi çeşitli yollardan yurdumuza sokulan bir modeldir.Aracınızın benzin değerleri değişmiş olabilir otomatik araçlarda lpg kalibirasyonun önemi daha fazla çünkü vites değişim aralıkları devir,map değeri gibi etkenlere bağlı lpg kalibirasyonunda aracın benzindeki bu değerleri baz alınır.Aracınızı benzinde kullanarak düzelmesini sağlayınız ve bir çok yetkili bayimizde ilgili modelin proğramı mevcuttur yetkili bayilerimize müracaat ederek ücret karşılığı rolanti de ve yolda lpg ayarlarının yapılmasını sağlayınız mekanik bir sorun yok ise sorununuz çözülecektir.Saygılar

arkadaşım bu bir tanıdığımdada olmuş tu benzin kelebeğinin bulunduğu kısımın yağsız kalmasından kaynaklanıyor.bir miktar benzin dökerek veya nasıl bir yağ döküldüğünü bilmiyorum ama bir miktar yağlayarak bu sorun azaldığını duydum. bir araştır istersen

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler