+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emme hava sıcaklığı devresi

Smile Emme hava sıcaklığı devresi

2006 model sıraslı sistem lpgli ford fiestam var. bilgisayara baglattığımda Emme hava sıcaklığı devresinde yüksek giriş gösteriyor. Aynı zamanda IAT Devre yüksek girişi hatası veriyor. Ben bişey olmaz diye düşündüm ama sonrasında kaloriferden motara giren hortumu patlattı. Susuz biraz gidince üst kapağa zarar verdi. Şimdi tamir ettirdim ama hala aynı hatayı veriyor. Mafı takınca benzindeyken araba alıp vermeye başlıyor yardımcı olursanız sevinirim. Kimsede tam olarak anlamıyor servis tüpe suç atıyo tüpçü servisi şaşırdım valla

Cevap: Emme hava sıcaklığı devresi

Aracınızın hava sıcaklık sensörü arızalı veya bağlantısın da temassızlık olabilir.Su borusun patlaması ile sensörün bir alakası yoktur.İlgili sensör maf ile beraber olabilir motora giren havayı olması gerekenden daha yüksek gösterdiği için araç enjeksiyon süresini değiştirip rolantiyi bozabilir.Saygılar

bu konuyu biraz açıklarmısınız sensör yüksek giriş algılıyosa bu sensörün arızalı olduğunumu gösterir? yüksek giriş sıcaklığı istenmiyen bir durummudur?

Aracın parametreleri aracın çalıştığı gerçek ortam sıcaklığına gör çalışması için ayarlanmıştır.Sensörün arızalı olması durumunda araç gerçek hava sıcaklığına göre değil sensörün yanlış bilgisine göre enjeksiyon süresini ayarlar.

peki bu önemli bir arızamı

Önemlidir araç yakıt miktarını hesaplarken kullandığı değerlerden birisidir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler