+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2003 primera tekna

2003 primera tekna

Öncelikle böyle ayrıntılı biçimde bilgilendiren sitenizden ötürü tebrikler,

Önce ki aracımda (93 Corolla XL 1,6) Brc kullanıyordum ve yaklaşık olarak 4 yıl hiç sorunsuz kullandım, yeni aldığım 2003 Nissan Primera Tekna araç üzerinde benden önceki sahibi tarafından yeni taktırılmış sıralı sistem LPG mevcut, belki bir sorun değil ama motor arıza lambasının yanmasına neden oluyor LPG ile kullanımda. Benzinde böyle bir sıkıntı yok, acaba yapılacak bir ayar ile arıza lambasının yanmaması sağlanabilir mi? BRC servisinde yaptırabileceğim birşey midir?

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Cevap: 2003 primera tekna

Aracınızın montajı yetkili bir servisde yapılıp yapılmadığını öğreniniz mekanik bir arıza yok ise yapılacak düzgün lpg kalibirasyonundan sonra arıza lambanız yanmayacaktır.Saygılar

İlginiz ve hızlı cevabınız için teşekkürler,
    Lpg uygulamasının yetkili bir bayiide yapıldığını biliyorum, (İlk sahibi aracın muayenesi yakın olduğu için LPG yi ruhsata işletmek için gerekli olan projeyi almamıştı, satışı alınca ben aldım yaptırdığı yerden.) Mekanik olarak benzin ile kullanımda da bir sıkıntı yok, aracın yabancısı olduğum için arıza lambası yanar yanmaz Nissan servisinde bilgisayara bağlatmıştım ve sorunun yakıt ile ilgili olduğunu belirtmişti.

Bana düşen LPG kalibrasyonu için bilgili ve deneyimli arkadaşa ulaşmak olacak, tekrar teşekkür ederim.

2004 primera tekna aracıma 1.5 yıl önce BRC taktırdım. Benzinde ara ara yanan bahsettiğiniz motor arıza ışığı LPG den sonra hiç yanmaz oldu. Daha önce belki 5 kez yetkili servise bunun için oldukça detaylı araştırma yaptırmıştım. Hatta bi kaç gün aracın serviste kaldığı da oldu. Ama sonuçta hiçbişey bulamayıp benzin kalitesi düşük demişlerdi. LPG den sonra ışık neredeyse hiç yanmadı. Burada LPG ayarları çok önemli. Çok dikkatli yapılması gerekiyor. Aracı rölantiden başlayıp en yüksek hızlarda bile kalibre edip ayar yapmak gerekiyor. Mocan otomotiv bu konuda çok iyi. Eğer Ankaradaysanız ve sorununuz halen devam ediyorsa mutlaka gidin derim. KEsinlikle sorunu çözeceklerdir.
    Saygı ve sevgiyle...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler