+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARIZA LAMBASI NEDEN YANIYOR?

Sirali sistemlerle ilgileniyorum. Piyasada yapilan donusumlerde bilhassa yeni modellerde motor ariza lambasinin yandigini ve bunun sondurulemedigini goruyorum.
    Ariza lambasinin yanma sebebi nedir? Nasil sondurulur?
    Calismalarinizda basarilar dilerim.

motor arıza lambasının yanma sebebi

selam arkadaşım birçok sıralı lpg sisteminde bu sorun görülmektedir tabiki BRC dışında. sebebine gelince zengin karışım dedeğimiz olaydan kaynaklanmaktadır.montaj servisinize giderek kalibrasyon ayarlarından bunu ayarlata bilirsiniz. saygılarımla.

benimde kafama takıldı....

bende reno symbol aracıma taktıracağım, fakat takacak olan servis belki arıza lambası yanar dedi.
    peki yanmasının sonucu ne olur?
    yanarken aracı kullanmanın zararı ne?
    kullanırsam daha büyük arızalara neden olurmu?
    lütfen tek tek her soruma cevap alırsam sevinirim.

Alıntı r7153 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende reno symbol aracıma taktıracağım, fakat takacak olan servis belki arıza lambası yanar dedi.
    Sn.r7153
    1-Yeni çıkan ürünümüz ve yine yeni çıkan proğramımız sayesinde teknisyen becerisi riski sıfıra inmiştir ve kesinlikle arıza lambası sorunu yaşamazsınız

2-Arıza lambası sadece uyarı niteliğini taşır servisinize kadar gidebilirsiniz bir problem yaratmaz.

3-Gittiğiniz serviste aracınız arıza tesbit cihazına bağlanır ve arızanın kaynağı bulunarak sorun bertaraf edilir.

Alıntı r7153 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1)zengin fakir karışımı
    2)lanbanın yanması birşeylerin doğru çalışmadığı anlamında yanar yanmaz servisinize uğrayın yandığı gibi aracı kullanamazsın anlamına gelmez.
    3)evet sorunlu bir parça diğer sağlam parçalarıda etkiler zorlar yada sorun sadece fazla karışım yada fakir karışımıda olur bu durum sadece ayarlarla alakalıdır bozuk bir parça var anlamınada gelmez
    :PDT_95:

Cevap: ARIZA LAMBASI NEDEN YANIYOR?

2004 otomatik mitsubishi lancer a brc taktırdım.(ankara mavi denizlerde)arıza lambası yanıyor iki defa düzelttiler şimdi yine yanıyor.takılalı iki hafta oldu.nasıl bir çözüm önerirsiniz.

Arıza kodu nedir?İyi çalışmalar

iki hafta önce 2004 mitsubishi lancer(otomatik)aracıma ankara mavi denizlerde brc taktırdım.servisten eve giderken araç titremeye başladı ve arıza lambası yandı geri servise gittim enjeksiyonun biri değiştirildi ışık söndü.sonra yine arıza lambası yandı gittim yakıt ayarsızlıgı dendi yine düzeltildi.şimdi yine arıza lambası yanıyor.sorun sizce nedir nasıl düzelir.

Durumunuz ile ilgili tarafınıza pm gönderildi.İyi çalışmalar

Aracım 2002 focus Ankara'da Mavi Denizerde brc taktırdım
    10.000 km oldu sorun yoktu. Bugün arıza lambası yandı.
    Ne yapmam lazım
    Şu anda Erzurumdayım

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler