+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hyundai lpg kampanyası

hyundai lpg kampanyası

Neden sadece sıfır araca garanti verdiğinizi anlamıyorum. Ben mayıs ayında aracı alırken hyundai satış temsilcisi "istediğiniz zaman brc taktırdığınızda 5 yıllık garanti devam eder" demişti. Aracı tercih etmemin en önemli nedenlerinden biride buydu. Bende buna güvenerek ilk aldığımda ekonomik nedenlerden dolayı taktırmadım ve daha sonra fark ettimki sadece yeni plakasız araca 5 yıl lpg ve motor garantisi veriliyor. Satış müdürüyle görüştüm ve yazılı olmazsa bile herhangi bir problemde yardımcı olacakları sözünü alarak araç 1.000 km 'de iken lpg taktırdım ve inşallah motora bişey olmaz diye dua ediyorum.

Gerçekten çok merak ediyorum 0 km araç ile 1000 km araç arasında ne fark var ve neden garantide böyle bir kısıtlama yapılmış, bence hem siz hemde hyundai bu konuda mantıklı bir açıklama yapmalı

Hyundai satış temsilcisinin işini bilmiyor olmasının cezasını benmi çekmeliyim? Kampanyayı aracı aldığım yerde hiç kimse doğru olarak bilmiyor. Teknik servis müdürüde dahil. Çünkü oda garantinin 5 yıl değil 2 yıl devam edeceğini söyledi. Halbuki hyundainin sitesinden anladığım plaka çıktıktan sonra lpg takılırsa bütün motor aksamı garanti dışı kalıyor ve sadece lpg garantisi veriliyorki zaten bu garantiyi hyundai değil siz veriyorsunuz.

Bu konuda herhangi bir çalışmanız mevcutmu? 5 yıllık süreçte motorla ilgili herhangi bir sorun yaşanması durumunda garanti kapsamında işlem yapılması için ne yapabilirim?

Cevap: hyundai lpg kampanyası

2. EL ARAÇLARDA GARANTİ KONUSU HYUNDAI TARAFINDAN KABUL EDİLMİYOR. YOKSA BİZİM AÇIMIZDAN BİR SORUN YOK.
    2. EL ARAÇLAR İÇİN ŞÖYLE BİR UYGULAMA DÜŞÜNÜLÜYOR:
    ARACIN 15.000 KM PERİYODİK BAKIMLARININ YETKİLİ SERVİSLERDE DÜZENLİ OLARAK YAPILMASI KOŞULUYLA KALAN YIL (VEYA 100.000 KM) İÇİN GARANTİYİ BİZ VERECEĞİZ.
    HYUNDAI ONAYLARSA BU UYGULAMAYA BAŞLAYACAĞIZ.

STANDART GARANTİ KATEGORİSİNDE 2 YIL 100.000 KM GARANTİMİZ VAR.
    ANCAK SİZ ENDİŞE ETMEYİN, HER HALÜKARDA ELİNİZDE 2A LOGOLU GARANTİ BELGENİZ OLDUĞUNA GÖRE BİR SIKINTI YAŞAMAZSINIZ. LÜTFEN ÖZELDEN BİZE İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ VE ARAÇ PLAKASINI GÖNDERİN. SİSTEMDEM DURUMUNUZU KONTROL EDELİM.

İYİ GÜNLER.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

bahsettiğiniz 2 yıllık garanti sadece lpg sistemi için geçerli değilmi?

Bu lpg sisteminin içinde motorda dahilmi yoksa sadece sonradan sizin sevisiniz tarafından takılan parçalarımı kapsıyor?

Aslında merak ettiğim araba motorlarında lpgden kaynaklı ne gibi bir sorunla karşılaşabilme olasılığı var? Çatlama pistonların kırılması veya nebileyim bunun gibi?

LPG' den ötürü motorda meydana gelebilecek her türlü arızayı garanti kapsamı içinde değerlendiriyoruz. Yani Garanti sadece LPG sistemiyle ilgili değil..
    Siz sadece 15.000 km de periyodik bakımlarınızı (LPG ve Benzin) yetkili servislerde yaptırın yeter. Gaz ikmalinizi de kalitesi belli, yurt çapında hizmet veren firmalardan yapın.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

ilginiz için teşekkürler.

En azından 2 yıllık süre için içim rahatlayabilir

sevgılı dostum sneın cektıgınsıkıntıyı aynn bende yaşıyorum dengesız işini bilmeyen bır satıcnın yuznden benımde aracım şimdi garantıden çıkıyor allha havala edıyourm bunun gıb ıadamlrı ve senın gıbı dua edıyourm bende ve lpgyı baya urkerek ama mecburıyettn takmak zorunda kaldık...hyundainin bu sorumsuzlugunu tum turkıyede yuzlerce kışı yazıyo rbunu için bı etkın platformda birleşmeyılız bunu için hakkımız aramlıyız.. saygılarımla...

arkadaşlar bnmde arabamı aldğımız 3 ay oldu lgp taktrmayı düşünuyorduk şuan yıne mı garantisi dışıdna mı klıyor yanı garantyisi bitecek mı?

yenı alınna arbalar için lpg takımlarında ganranti süresi devm edıyor dimi sonradan takm için ama

hyundainin lpg kampanyası sadece plaka takılmadan yani ruhsatı çıkmadan serviste takılan lpg için garanti veriyor. aracınızın ruhsatı çıktıktan 1 gün sonra bile lpg taktırdığınızda motor aksamını garanti kapsamı dışına çıkarıyorlarmış...

açıkçası ben motorla ilgili herhangi bir sorun yaşarsam gerekirse mahkemeye gider yinede onlara yaptırırım. işini bilen elemanlarının olmaması benim suçum değil.

Sayın Hyundaı kullanıcıları sıfır aldığınız araçlar için LPG montajını plaka takmadan yaptırdığınız esnada hem araç için hemde LPG kiti için 5 yıllık garantiler devam ediyor. Plaka yı taktıktan sonra ise taktırmayı düşündüğünüz LPG sistemi için BRC olarak 2 yıllık garantimiz devam etmekte fakat bunun yanı sıra Hyundaı nin vermiş olduğu, satın aldığınız aracın 5 yıllık garanti süresinde herhanği bir değişiklik yok. ( En azından ben böyle biliyorum )

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler