+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FORD FOCUS 1,6 115 hp 2010 BRC MONTAJI HAKKINDA

FORD FOCUS 1,6 115 hp 2010 BRC MONTAJI HAKKINDA

Yeni bir araç almak üzereyim ve bu aracı alırken bir süre sonra lpg ile kullanmayı düşünmekteyim.

Fakat forumu gezerken bir konu dikkatimi çekti,bir kullanıcı 100.000 km 'de subapların değişirmek zorunda kalmış.

Bu tüm Focusların ortak problemi midir ?Yoksa her araçta azda olsa olma riski bulunan bir arıza sonucu mu olmuştur?

Brc kitini ankarada yetkili ford servislerinin'de montaj yaptıklarını duydum,fakat onlar dahi lpg takılınca aracın yakıt ve motor arızalarına karşı garantisinin kalktığından bahsetmekteler.Diğer mekanik vs arızaların ise o servislere düzenli götürmek karşılığında iyi niyet çerçevesinde garantiye sokulacağını belirtiyorlar.

Sizce yeni bir aracın motor ve yakıt sistemi olarak sağlam olduğuna yaklaşık kaç km de karar verilebilir ve lpg montajı yapılabilir?

Biraz uun oldu kusura bakmayın,biraz kafamı kurcalıyor bu sorular.Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Cevap: FORD FOCUS 1,6 115 hp 2010 BRC MONTAJI HAKKINDA

Kalitesini kanıtlamış ve kurallarına uygun yapılmış lpg montajında garanti dışı bırakılan sorunları yaşma şansınız zaten oldukca düşük.Size lpg konusun da daha geniş garanti kapsamı sunan Hyundai'de değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Exclamation Cevap: FORD FOCUS 1,6 115 hp 2010 BRC MONTAJI HAKKINDA

Alıntı alpenschtein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakat forumu gezerken bir konu dikkatimi çekti,bir kullanıcı 100.000 km 'de subapların değişirmek zorunda kalmış.

Bu tüm Focusların ortak problemi midir ?Yoksa her araçta azda olsa olma riski bulunan bir arıza sonucu mu olmuştur?
    Sayın 2A Mühendislik yetkilileri yukarıdaki alıntı mesajdaki soruya cevap vermekten kaçındığınız anlaşılıyor. Sormak istediğim Ford araçaların dönüşümlerinde 100.000 km veya buna yakın kilometrelerde araç LPG sisteminde zararmı görüyor. Cevap mesajında hyndai önermişsiniz. Cevaplarsanız ford kullanıcılarını ilgilendiren bu konu üyelerinize yararlı olacağı kanısındayım. Bende şuan 2006 ford focus Ghia BRC lpgli araç kullanmaktayım.

Saygılarımla...
    1976
    Ankara
    2006 Ford Focus GHİA

Cevap vermekten kaçındığımız bir konu olamaz. Olsa olsa gözden kaçmış konu olabilir.
    FORD araçların sadece Focus (EYBD)ve Mondeo (RKF) motorlarında dikkatli olmak gerekiyor ve ekstra koruma sağlayan TUNAP katkılarını kullanmak gerekiyor.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap vermekten kaçındığımız bir konu olamaz. Olsa olsa gözden kaçmış konu olabilir.
    FORD araçların sadece Focus (EYBD)ve Mondeo (RKF) motorlarında dikkatli olmak gerekiyor ve ekstra koruma sağlayan TUNAP katkılarını kullanmak gerekiyor.
    İyi günler.
    Verdiğiniz bilgilendirme için öncelikle teşekkür ediyorum. Sizlerin cevap ve yardım konusunda açık olduğunuzdan kesinlikle şüphem yoktur. O yüzden hep tercihim 2a ve BRC ' dir

Önceki mesajımda belirttim gibi benim aracım 2006 focu Ghia (Ti-VCT Motor). Vermiş olduğunuz bilgide "focus (EYBD)" nedir ve aracımın neresine bakarak anlayabilirim. Çünkü aracımın dönüşüm sonrası bu konu için herhangi bir uyarı yada bilgilendirme yapılmadı. Bu bilgiyi emin olmak için öğrenmek istiyorum.
    Saygılarımla.
    1976
    Ankara
    2006 Ford Focus GHİA

Sıkıntı 1,8 motorlarda. Sizin aracınız 1.6 olduğu için bir problem yok.

KAYBETMEK YOK

Smile Cevap: FORD FOCUS 1,6 115 hp 2010 BRC MONTAJI HAKKINDA

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ediyorum. Bu paylaşılan bilgilerinizin ford kullanıcıları için yararlı olacağını inanıyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla:OK:
    1976
    Ankara
    2006 Ford Focus GHİA

Forumda geçen ve benim soru sormama neden olan arkadaşın yazdıklarından alıntıdır;

2008 model ford focus aracım var 100.000km de siboplar bitmişti yeniden elden geçti bu araçlara özellikle focus lara lpg nin uymadığı ve bu sorunları sık sık çıkardığını söylediler bunun nedeni nedir forumdaki arkadaşlardan yaşayan varmı bunun tekrar olmaması için ne yapmak gerekir lpg nin güçlü yanmasından dolayımı siboplar çok çabuk ömrünü tamamlıyor bilgi verirseniz sevinirim...

ve bu arkadaşa'da siz TUNAP katkı önermişsiniz.

Burda biraz kafam karıştı 2008 model focuslarda 1,8 motor var mı?

iyi çalışmalar kolay gelsin. ben bedensel engelli birisiym. arabam ford focus 1,6 otomatik izmirde 2a brc ye dönüşüm yaptırdım. şu an görüyorum ki araç subap kapaklarıyla ilgili bir problem olma ihtimalinden bahsdiliyor. aracımı brc ye teslim ederken problem oluşmayacağından bahsedilmişti. kafam karıştı, sizler 1,6 arabalarda bu sorun yaşanmıyor diye ifade ediyorsunuz, ama arkasından da koruyucu kullanın diyorsunuz. koruyucu adı üstünde meydana gelecek bir zarardan korunmak için kullanılır. benim arabam beni yolda bıraktığında bedensel engelimden dolayı ortada kalacağımın resmi olacaktır. acaba bu konuya genel manada bir açıklama getirir misiniz. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı alpenschtein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda geçen ve benim soru sormama neden olan arkadaşın yazdıklarından alıntıdır;

2008 model ford focus aracım var 100.000km de siboplar bitmişti yeniden elden geçti bu araçlara özellikle focus lara lpg nin uymadığı ve bu sorunları sık sık çıkardığını söylediler bunun nedeni nedir forumdaki arkadaşlardan yaşayan varmı bunun tekrar olmaması için ne yapmak gerekir lpg nin güçlü yanmasından dolayımı siboplar çok çabuk ömrünü tamamlıyor bilgi verirseniz sevinirim...

ve bu arkadaşa'da siz TUNAP katkı önermişsiniz.

Burda biraz kafam karıştı 2008 model focuslarda 1,8 motor var mı?
    Doğrusu cevap gelmemesi beni düşündürüyor.LPG 1,6 115 HP FOCUS motoruna uyumlumudur yoksa değilmidir.

Eğer uyumlu ise yukardaki arkadaşa yazılan katkı maddesi önerisi niçinidir?Çünkü sanırım oda bir 1,6 motor kullanıcısı.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler