+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaz ayarı devamlı bozuluyor

gaz ayarı devamlı bozuluyor

2a yetkilileri 5 ay önce 2009 model lacetti 1.6 wtcc model arabamı brc sıralı sistem kitiyle beraber aldım. 5 ayın 1 ayını çık 4 aydır her ay başında servise gaz ayarı yaptırmaya götürüyorum aracımı.yani 4 defa gittim oradaki yetkilide lpg yi sadece bir marka alacaksın lpg yi değişik markalardan alırsan gaz ayarı devamlı bozulur biz bir şey yapamayız dediler. aynı tip 1 milyontane lpg li araç gördüm bu sorun hiç birinde yaşanmıyor benim olayım normalmi yanıtlarsanız sevinirim. teşkler.

Cevap: gaz ayarı devamlı bozuluyor

Yapılan gaz ayarı değişmez yakıt kalitesine göre proğram kendisini modifiye eder.Bize montajı yapan bayi ve iletişim bilgilerinizi yazarmısınız yardımcı olalım.Saygılar

yardımcı olursanız sevinirim

İletişim bilgileriniz kayıtlarımıza girmiştir size dönülecektir.Saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan gaz ayarı değişmez yakıt kalitesine göre proğram kendisini modifiye eder.Bize montajı yapan bayi ve iletişim bilgilerinizi yazarmısınız yardımcı olalım.Saygılar
    alınan gaz göre kendini modifiye eden proğram yeni nesil sistemlerdeki my07 yada plugindriever lermi modifiye ediyor yoksa üç yıl önce takılan sistemlerde modifiye edebiliyormu

Aracın yakıt düzeltme sınırları için de hepsi yapabilir.İyi çalışmalar

2010 model 1.4 era brc lpg taktirdim 20 tl ye 160 km zor gidiyor 10 tl gecn aldim 36 km gittiğinde bitti nasil iş anlamıyorum neyden kaynaklanıyor bu 2000 kmde arabam lütfen adres verin geleyim bakin 4 kere ayar yaptirdim hersey normal degerlerde dediler devirli kullanıyorum arabayı servisin dediği gaz bitince 20 tl yakıt al km sıfırla bak dediler hep aynı 160 165 km litresi 1.730 lütfen yardimci olurmusunuz

Bu şekilde ölçüm sizi yanıltabilir.Tankı tam doldurunuz 200-250 km sonra yine ayni şartlarda tankı tekrar doldurunuz ve yaptığınız km ve aldığınız lpg'nin litresini kayıt ediniz.Bu şekilde test edermisiniz.

slmlar bekir aydın 20 ytl 160 kmden bahsediyosunuz 125 yakıyo sizinki acaba motormu yoksa aracmı merak ettim

Cool Cevap: gaz ayarı devamlı bozuluyor

Alıntı Bekiraydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 model 1.4 era brc lpg taktirdim 20 tl ye 160 km zor gidiyor 10 tl gecn aldim 36 km gittiğinde bitti nasil iş anlamıyorum neyden kaynaklanıyor bu 2000 kmde arabam lütfen adres verin geleyim bakin 4 kere ayar yaptirdim hersey normal degerlerde dediler devirli kullanıyorum arabayı servisin dediği gaz bitince 20 tl yakıt al km sıfırla bak dediler hep aynı 160 165 km litresi 1.730 lütfen yardimci olurmusunuz
    merhaba hocam ölçümün yanlış belli ama eğer ölçüm doğruysa sen o aracı ve brcyi opte başına koy 20 ytl ile 160 km zor gidiyor demişin daha nekadar gitsinki.....:PDT_35: bunun gibi uçmuşun daha ne...
    :PDT_95:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler