+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evanda 2.0

Evanda 2.0

Chevrolet Evanda 2.0 Otm. aracımda BRC lpg takılı.tüm bakımları zamanından önce yaptırıyorum hiçbir problem yok ama km de şehirçi 100 km de 22 litre, şehirlerarası yolda 11.4 litre yakıyorum.Ne yapmamı önerirsiniz?tşk

Cevap: Evanda 2.0

Kullanım koşullarınızı bilemiyoruz fakat şehir içi tüketiminiz fazla.
    1-Kaçak olabilir fakat ayni kaçak şehirler arası yolda da olması gerek
    2-Ölçüm hatası olabilir,şehirler arası ile şehir için de bu kadar fark olmaması gerek.
    3-Lpg dolum istasyonu hatası olabilir.
    4-Lpg sistemi veya benzin sistemin de mekanik hata olabilir(Ateşleme sistemi,oksijen sensörü arızası gibi)
    5-Saydığımız ihtimaller elenmesi durumunda aracın lpg kalibirasyonun rolanti de ve yolda kontrolünün yapılması faydalı olur.
    Saygılar

kaçak yok baktırdım.LPG dolum istasyonu sanmıyorum birkaç degişik yerden denedim.geriye 4 ve 5. madde kalıyor onlara baktırtayım.ayrıca şehiriçi fazla demişsiniz şehirlerarası normal mi?tesekkurler

Normal gözüküyor fakat en sağlıklı yorum aracın benzin tüketimine göre yapmaktır.Litre olarak aracınız ayni şartlarda benzinden max.%20 daha fazla lpg tüketebilir bu oranın üzeri fazla yakıyor demektir.Saygılar

İnternet sayfanızdan BRC yetkili servislerine baktım ve bulundugum ilde açıldıgını gördüm.Bugun hemen ugradım.Diagnoz cihazına bagladılar ve 3. inj:0.00 göründü.Sonra kalibrasyonda da bir diger inj. da hata.ustanın ilk sorusu: bu araca LPG alırken sürekli benzin de alıyor musun oldu?Ben de EVET dedim.Megerse enjeksiyon kablolarından 2 ve 3 baglantıları kendi içlerinde ters baglanmış.Sorunu düzeltti degerler düzeldi kalibrasyon yaptı ECU'ya yeni versiyon yukledi.Deneyecegim sonucu yazarım.İlginize tesekkurler
    Not:Bu anlattıgım arıza yakıtı nasıl etkiler?

Aracın düzgün çalışmasını engeller dolayısıyla yakıt durumunu da etkiler.İyi çalışmalar

e nedir sonuç biraz ayrıntı verebilirmisinz lütfen.bu aracı gerçekten düşünüyorum ilgilenirseniz sevinirim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler