+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: seviye ledi ve ikaz sesi

seviye ledi ve ikaz sesi

depoyu doldurduktan sonra ledler birer birer sönüyor...en son led yanıp sönmeye başlıyor...daha sonra ikaz sesi başlıyor.. bu ses gelmeye başladıktan sonra araba 70 80 km daha gidiyor..bu ses bitme sesi ise araba neden bu kadar yol alıyor...ikincisi ise sonuna kadar gazı kullanmak istedğimde en baştaki lamba kırmızı oluyor ve diğer lambaların 3 tanesi yanıyor kısa bir süre sonra onlarda hemen sönmeye aşlıyor..bu çalışma sistemi düzgün çalışıyor mu*arıza sesinin şeki nasıl..nerden anlayacağız..

Cevap: seviye ledi ve ikaz sesi

Arıza yok sesli uyarı lpg'nin bittiğini ve aracın benzin ile yol aldığını belirtiyor.Kırmızı led yanarken alttaki yeşil ledlerden yanan var ise anahtarın lpg konumun da olduğunu fakat aracın benzinde çalıştığını şartlar oluştuğu zaman (süre,ısıs ve yeterli gaz basıncı)araç lpg'ye geçecektir kırmızı led yeşil olacaktır.Saygılar

ikaz sesi ötmeye başladıktan sonra araba 80 km gidiyor...bu normalmi ses lpg nin bittiğini gösterir demişsiniz..ama biten lpg ile araba nasıl gidiyor

Sesli uyarı lpg'nin bittiğini aracın benzinde çalıştığını belirtir.Yaklaşık 7-8 dk sesli uyarı devam eder manuel olarak benzine geçmemeniz durumun da sesli uyarı sonlanır ve araç benzinde çalışmaya devam eder.Saygılar

yazdıklarınızda çelişki var kırmızı ledin anlamı ne...

Kırmızı led aracın benzinde çalıştığını belirtir.Yetkili servislerimize müracaat etmeniz durumunda daha çelişkisiz cevaplar alabilirsiniz.Çünkü burada yüz yüze görüşemiyoruz sanal alemde yazışarak görüşüyoruz.İyi çalışmalar

neyse...teşekkürler...sağolun..

aracımda 2 farklı ikaz sesi var birincisi başladığında sesi kesmek için düğmeye beasıp benzine geçiyorum sonra tekrar lpg ye ses kesiliyor..daha sonra ortalama lpg ile 100 km yol gidiyorum..bütün ledler yeşil(benzinde olduğunu gösteren led dahil..)lpg yi sonuna kadar kullanmak istiyorum ve bitene kadar kullanıyorum..sonra yeni bir ikaz sesi bu sesin bipi farklı birincisi 1 sn arayla oluyor... bu ise daha kısa arayla ve hızlı oluyor.. bu ses geldiğinde en baştakii benzin - lpg ledi kırmızı oluyor... bu yaşadıklarım normal mi ? ilginiz için sağolu..

Sınırız aracında gaz basıncı ile ilgili bir sorun var gaz varken benzine geçiyor o yüzden ilk geçişden sonra lpg ile 100 km yol yapabiliyorusunuz .Saygılar

Angry Cevap: seviye ledi ve ikaz sesi

gaz basıncı hangi açıdan bağlantı var.. öneriniz ne..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler