+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: seviye ledleri veikaz sesi

seviye ledleri veikaz sesi

Önelikle kolay gelsin Yaklaşık olarak opel astra g aracımda 3 yıldır brc fast kullanıyorum. hiç bir problemim yoktu. Ancak son 2 depo gaz alışımda 4 led normal yanıyor.sonra 3 2 1 normal. son led bitmeye yakın yanıp sönmeye başlamıyor uyarı seside vermiyor. Gazın bittiğini biliyorum. yinede göstergede gaz varmış gibi bir led devamlı yanıyor. tabii bu sırada gazada geçemiyor. Gösterge gaza geçmeden yani turuncudan tekrar kırmızıya dönüyor. Arıza nedir. Şamandra mı bozuk. İlginize teşekkürler...

Cevap: seviye ledleri veikaz sesi

Sesli uyarı vermiyor ve üstteki tek led yeşil ise araç hala lpg'de çalışyor demektir.Anahtar lpg konumundayken yeşil ledler yanabilir.İyi çalşmalar

Kolay gelsin tekrar. gaz seviye ledlerinden birincisi yeşil yanıyor. aracın gaz ya da benzinde çalıştığını gösteren tek led tabii ki kırmızı çünkü araçta gaz yok. araç gaz olmadığından gaza geçemiyor zaten o led kırmızı.

Ancak gaz seviye ledi tankta gaz olmadığı halde tek diş yanıyor. araç lpg konumundayken önceden gaz bitmeye yakın tek diş seviye ledi yeşil yanıp söner, gaz bitip benzine geçince de sesli uyarı verirdi. Şimdi tanktaki gazı tamamen bitirdim, aracın gaz olmadığından tekrar benzine geçmesini sağladım ancak seviye ledi yinede tankta gaz varmış gibi tek diş sürekli yanıyor... kolay gelsin...

Seviye sensörünü kontrol ettiriniz veya şamandıranın kontrol edilmesi faydalı olur.İyi çalışmalar

Alıntı cumit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin tekrar. gaz seviye ledlerinden birincisi yeşil yanıyor. aracın gaz ya da benzinde çalıştığını gösteren tek led tabii ki kırmızı çünkü araçta gaz yok. araç gaz olmadığından gaza geçemiyor zaten o led kırmızı.

Ancak gaz seviye ledi tankta gaz olmadığı halde tek diş yanıyor. araç lpg konumundayken önceden gaz bitmeye yakın tek diş seviye ledi yeşil yanıp söner, gaz bitip benzine geçince de sesli uyarı verirdi. Şimdi tanktaki gazı tamamen bitirdim, aracın gaz olmadığından tekrar benzine geçmesini sağladım ancak seviye ledi yinede tankta gaz varmış gibi tek diş sürekli yanıyor... kolay gelsin...
    Seviye sensörüne led ayarı yapıldıgında sanırım sorun ortadan kalkacaktır saygıyla kalın.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler