+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Accord 2.0 yüksek devir problemi

Accord 2.0 yüksek devir problemi

2005 model aracıma 3 hafta önce BRC taktırmıştım. tek bir problem dışında BRC den gayet memnunum.
    Arabam 6500 devirden sonra lpg den çıkıp benzine geçmeye çalışıyor ve depo boşaldığında çıkan sinyal sesini çıkarıyor. problemin kaynağı nedir acaba?

şu aralar çok fazla vaktim yok, ilk fırsat bulduğumda servise gidip gösterecem.

Cevap: Accord 2.0 yüksek devir problemi

Gaz basıncı ile ilgili problem var gaz basıncı yükseltilip araç yeniden proğramlanabilir.İyi çalışmalar

aracı dediğiniz gibi yeniden programladılar fakar bu sefer de arıza lambası problemi başladı.
    3 kez gittim servise arıza lambası yandığı için (fakir karışım arızası), haftaya 4. kez gidecem. inşallah bu sefer çaresi bulunur.

Aracınızın gaz basıncı yeterli gelmiyor.Regülatörün basıncı ve kapasitesi kontrol edilerek rolanti de ve yolda lpg ayarı yapılacak.Sorunun devam etmesi durumun da bize araç plakası,montaj yapan bayi ve iletişim bilgilerinizi yazarmısınız.

Sayın billyx aracınızda kullandığınız LPG kalitesi düşük olduğundan yeterli basıncı uyğuluyamıyor ve bu durumda LPG bitmiş gibi algılayıp benzine atıyor. Ben BRC bayisi olmakla beraber TOTALGAZ LPG istasyonum var sattığımız LPG eurp LPG olduğu için yeterli miktarda propan ve bütan karışımı sağlandığı için araçta performans düşüklüğü meydana gelmiiyor benim de bir kaç müşterimde bu anlattığıınız olay meydana gelmişti tank basıncını düşürdüğümüz halde sıkıntı devam etti en son müşterime kendi istasyonumdaki kaliteli yakıtı tavisye ettim ve sorun bitti o günden beri de müşterim sadece TOTAL yakıt kullanıyor. Mümkünse ucuza satılan markası ne olduğu belli olmayan LPG kullanmayın büyük ulusallaşmış markalar tercih edin ( TOTAL, AYGAZ, BP vs. gibi)

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

sn CETIN
    ilginiz için teşekkür ederim.

yalnız ne bu aracımda nede bundan öncekinde aygaz dışında biryerden LPG almadım, çok çok zor durumda kalmadıkça da (benzinin de dibine kadar inmedikçe) başka yerden almam.

dün son bir ayar ve yolda kalibrasyon yaptılar aracıma. şuanda bir problem yok. inşallah birdaha da olmaz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler