+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İkaz Sesi!

İkaz Sesi!

Aracım 2008 honda 2008 premium otomatik,
    Araca daha yeni brc kit takıldı ve belli bir sürekullandıktan sonra bip bip diye ses gelmeye başlıyor ama araç normal çalışmasına devam ediyor. Benzine falan da geçme söz konusu değil. Acaba bunun sebebi nedir?

Cevap: İkaz Sesi!

Araç normal çalışır fakat uyarı sesi ile bereber ortadaki led kırmızıya dönmüş ise araç benzinde çalışıyor demektir bu durum tankda lpg var olmasına rağmen oluşuyor ise durumu yetkili servise iletiniz.

Benzine geçmiyor du sadece sesli ikaz vardı. Bu gün servise gittim birkac honda da daha olmuş, yeni yazılım yüklendi ve şimdilik sorun çözüldü. Yani şu ana kadar ötmedi ve led göstergeleri de önce full gösterme olayı olmadı. Çalıştırdığımda direk tek ışık göstererek çalışmaya devam etti.:OK:

dostum bende de aynı sorun var benim araba da lpg bitmeden anlamsız bir ikaz sesi veriyor...benim ecu yu değiştirdiler...deneme yapacağımm ses kesilmezse başaka bir parçayı değiştirecekler...o ses yeni yazılımla çözülmedi bende kesilmez emin ol...ihmal etme tekrar gitmeni tavsiye ederim...

Yeni yazılımla ses kesildi fakat şimdide motor arıza ışığı yandı!... Tekrar servise gittim eski yazılımı yükledi bu sefer hem ses hem de motor arıza ışığı yanıyor....:confused0024:
    Çıldırmamak elde değil!

Aracınızın proğramı sıfırdan yapılacak arıza lambasının yanmasının sebebi yeni yüklenen proğramın rolanti ve yol ayarlarının iyi yapılmamasından kaynaklanıyor olabilir.Durumu yetkili servise iletiniz ve bize ilgili servisi ve sizin iletişim ve araç bilgilerini plaka vs yazarmısınız.

Şu anda Malatya servisinde yeni yazılım atıldı. 3 gündür kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yok. İnşallah da çıkmaz bakalım. Arıza lambası ve ses ikazı problemi şu ana kadar vermedi....:OK:

İnşallah arıza yapmaz demiştim ama yine yaptı, şimdide araç tüp bittiği halde benzine geçmiyor!!!!
    Gaza basıyorum araç gitmiyor ve benzine de kendisi otomatik geçmiyor!!!
    Elimle düğmeye bastığım zaman geçiyor...
    Acaba sıkıntı nedir?

Geçiş ayarlarında ilgili durum ile ilgili ayarlar mevcuttur Benzine geçme için min.DeltaP 600 mb ve süre 0,6 sn yapılabilir.Durumu yetkili servise iletiniz.

Evet... Benzine geçmeyi de halletik...!
    Ama şimdide araca biraz gazı fazla verirsem benzine geçiyor!!!!
    Ne zaman bitecek bu sorular.....:confused0024:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler