+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2003 Opel Astra Club HB LPG de Tekleme Sorunu

2003 Opel Astra Club HB LPG de Tekleme Sorunu

Aracımın Markası : Opel Astra Club HB

Modeli : 2003

Motor Numarası Z14XE20AXXXX

Şasi Numarası WO1OTGF4836XXXXX

Aracımda milano marka sıralı gaz sistemi var. Aracı çalıştırıp yola çıktıktan yaklaşık 100 km sonra tekleme ile birlikte motor lambası yanıyor, gaza sonuna kadar basıyorum araba yığılıyor ve gaza bastıkça lamba yanıp sönüyor. Ben hiçbir mudahalede bulunmadan araç kendiliğinden gazdan benzine geçiyor, motor lambası yanmaya devam ediyor. Arabayı durdurup kontağı kapatıyorum ve tekrar çalıştırıyorum araç benzinde çalışıp gaza otomatik geçiyor, arıza lambası sürekli yanık kalıyor ancak tekleme yapmıyor. Yukarıdaki arızayı iki üç kez yaptı. Gaz ayarını yaptırdım, opel servisinde makineye bağladıklarında sistem 2 tekleme var yazıyor. İki farklı servis bobindendir dedi. Size sorum şu olacak bobin arızalıysa her defasında tekleme yapmaz mı? Neden 100 km sonra yapmaya başlıyor? Kirli LPG böyle bir arıza verdirir mi?
    Bir de bobin fiyatı ne kadardır?
    Saygılar...

Cevap: 2003 Opel Astra Club HB LPG de Tekleme Sorunu

Hemen yapmayabilir çünkü bir süre sonra bobin ısınacak ve hata verecek sorun bobinden kaynaklanabileceği gibi aracın lpg kalibirasyonundan da kaynaklanabilir.Bobin fiatı hakkında bilgimiz yok.

teşekkürler, hocam...

Arkadaşlar bizim de 2005 model astra aracımızda aynı sorun var çözüm bulabildiniz mi, ecu ve regülatör değişti ancak sorun devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum lpg elektrik tesisatı ile ilgili bir sorun olabir mi?

Araçda kullanılan lpg sisteminin marka ve modelini belirtirmisiniz.

Hocam araç bana ait arkadaşım benim yerime sormuştu.Granti kağıdında modeline markası atiker tipi sıralı modeli ekli liste yazıyor atiker sayfasında ise 4 silindir fast sistem yazıyor yardımcı olursanız çok sevinirim....

Araç sahibi olarak,tam sorun nedir yazarmısınız.

Mesaj tarihi : 30.12.2009
    Ad Soyad : mahmut seyhan
    Telefon : 05056797223
    Eposta : seyhan-mahmut@hotmail.com
    Konu : ne yazacagimi bilmiyorum öfkemden
    Mesaj : Araci çalistirip yola çiktiktan yaklasik 100 km sonra tekleme ile birlikte motor lambasi yaniyor, gaza sonuna kadar basiyorum araba yigiliyor ve gaza bastikça lamba yanip sönüyor. Ben hiçbir mudahalede bulunmadan araç kendiliginden gazdan benzine geçiyor, motor lambasi yanmaya devam ediyor. Arabayi durdurup kontagi kapatiyorum ve tekrar çalistiriyorum araç benzinde çalisip gaza otomatik geçiyor, ariza lambasi sürekli yanik kaliyor ancak tekleme yapmiyor. Yukaridaki arizayi iki üç kez yapti. Gaz ayarini yaptirdim. Atiker Osmaniye-Hatay/Antakya-Hatay/Dörtyol'daki hiçbir servisiniz sorunumu çözemedi ki 28.02.2008 den bu yana yapmis oldum masraflarla kendime yeni araba alirdim ne yalan söyleyeyim atker sorun yaratmada benim gözümde 1 numara.arkadasimin araba 32 litre gazla 390km gidiyor ben 32 litre gazla 250 km gidiyorum...Atikere Yazmış olduğum email...

2005 model opel astra 1.6 enjoy twinport easytronic vites olması bu sorunu yaratmaz degilmi?

Araç rolantideyken de nasıl desem sallanıyor yani motor tamamen tekliyor 2 tane silindir tekleme arızası veriyor araç kontrole gidip ecu değiştiginde ve arıza lambası yalnız ecu değiştiginde sallantı geçiyor arıza tekrarlayınca tekleme devam ediyor arkadaşımın aracunda lavato marka lpg takılı 32 lt ile 390 km gidiyor opel vectra sı var 1.6 ecotek motor var ve ben çıldırıyorum benim aracım neden arıza veriyor ve aracım neden fazla yakıyor..................

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler