+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sirali sistem/duz sistem

Merhaba Kadir bey ben lpgli arac kullanmaya gecen ay aldigim 99 opel asra 1.6 ile basladim
    aldigim aracta lovato marka lpg sistemi takili  yanliz sirali sistem degil lpg araca takilali 8 ay olmus. simdik herhangi bi sorun yok.
    ama dun aksam istanbuda sizin firmada aracina lpg donusumu yaptiran bir arkadasimla konustum sitenize girip bilgi alabilecegimi soyledi  (murat demir fiat marea sahibi fiat bayi sinin garantisinde taktirmis ) sistemin sirali olmamasinin zararli oldugunu ancak bunun hemen ortaya cikmayacagini yaklasik sistem takildiktan 1-1,5 yil sonra kendini gosterecegini soledi (hafa filitresinde patlamalarin olacagini buraya patlama kapagi denilen bi aparat taktirmam gerektigini aracin beynini zarar gorecegini)

ayriyeten arcimin ariza lambasi surekli yanip sonuyo bunu servisine goturup bilgisayarli sistemden baktirdigimda usta bunun lpg den kaynaiklandigini lpg donusumunde hava ayri yapildigini bununda beynin yanlis algilayip hata olarak gordugunu herhangi bir problem olmadigini soyledi.
    bu kunuyla ilgili acilan topiklerde 4gaz olcumu yapilmasi gerektiginden bahsetmisiniz bu ne dir 

birde srali sisteme gecmek istesem simdiki sistemimin uzerindemi degisiklik yapilacak yoksa bu sistem tamamen iptalmi olacak bu sistemin uzerine yapila biliyorsa bana maliyeti yaklasik ne olur.

simdiden tesekkur ederim Kadir bey

OPEL ASTRA larda 2 tip motor var. 75 HP ve 100 HP. Bunlardan 75 HP olanlar Tek Nokta enjeksiyonlu, 100 HP modelleri ise Çok nokta enjeksiyonlu yakit besleme sistemine sahip. Tek Noktalilara mecburen mikserli sistem, çok noktalilara ise sirali sistem takilmak mecburiyetinde. Arkadasinizin araci farkli. Ariza lambasi yanmamasi gerekiyor ve aracin mutlaka 4 gaz analiz cihazinda ayarlari yapilacak. Mevcut mikserli sistemin sirali çevrilmesi çok zor.

Tesekkurler Kadir bey.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler