+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sabah ilk çalışmada zorlanma...

sabah ilk çalışmada zorlanma...

sabahları ilk çalıştırırken gaza basmadan sadece marşla arabamı çalıştırım. şu ana kadar hiç sorun yoktu...3 gündür aynı şekilde çalıştırıyorum marşa bastıkatan sonra rolanti bir anlık çok fazla düşüyor ve motor stop edecekmiş gibi oluyor..daha sonara rolanti 10000 az üzerine çıkıyor ve kendini toparlıyor..gaza yememe sorunum yok ilk çalıştırmada dahi...iyi açlışmalar.. bu arada ikaz sesi arızam vardı lpg ile ilgili bir çok şeyi değiştiler...pc ye falan bağladılar...acaba rolanti ayarımı bozuldu...

Cevap: sabah ilk çalışmada zorlanma...

Size cevap yazabilmemiz için mesajınız da yeterli bilgi yok müsait olduğunuz da durumu yetkili servise iletebilirsiniz.

2000 model doğan slx i.e arabam var.şu ana kadar bi sorun yokdu.yalnız şu aralar soğukken motor çalışmıyor.sanayide ilk olarak bilmeden deneme yanılma yöntemiyle benzin filtresi,marş kömürleri.buji kaploları,bujiler,değişdi.sorun çözülmedi.daha sonra araba bir gece burda kalsın dediler.sabah gittiğimde arabanın enjektöründe ilk marşa basıldığında fazla benzin bırakıldığı arabanın boğulduğunu söylediler.bunun nedeni de enjektör ucundaki filtre çatlakmış.tabi ben o çatlağı görmedim.sadece ustanın elindeydi .daha sonra tornada fiberden enjektör ucu yaptık.sorun yine çözülmedi.motor soğukken 10-15 marş ile çalışıyor.ondan sonrabelli bir zaman sonra soğuyunca çalışmıyor.sıcakken sorun yok.vala şaştık kaldık.

bence ; araç zor çalışıyorsa karbüratör yada ateşleme ile ilgili sıkıntı vardır. ateşleme ile ilgili herşeyi değiştirdik diyorsun. bence iyi bi karbüratörcüye götür ve eski ustaya birdaha gitme. hem sorunu çözememiş hemde birsürü para harcatmış. deneme yanılma ile sorun çözümü en pahalı yöntemdir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler