+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GDI motorlara lpg montaji onerisi

GDI motorlara lpg montaji onerisi

gdi motorlara ;benzin enjektoru zarar gorecegi icin lpg sistemi takilamiyor. Araba herzaman icin ilk olarak benzinle devreye girip radyator suyu isininca gaza gecmesi gerektiginden benzin sistemindeki arizalardan motor calismaz, yani motor benzinle calisamayip isinamadigi icin gazla calisamiyor,,
    benim aracimda webasto bw 50 5kw isitici var. uzaktan kumandali ve programlanabilir,

arabamdan benzin enjektorlerini sokersem ve evden cikarken uzaktan arabamin sobasini calistirip radyator suyunu 2-3 dakika icinde isitirsam arabam direk gazla calisabilir diye dusunuyorum, siz ne dersiniz?

baya zahmetli gorunuyor, ama mitsubishi space wagon 2.4 gdi arabamla yilda 30000 km yapacagim diye dusunuyorum, bu zahmete deger

Cevap: GDI motorlara lpg montaji onerisi

Aracınızda lpg sistemi var mı var ise marka ve modeli nedir?Biz ilgili araçlara lpg montajı önermiyoruz.Aracı direkt lpg'de çalıştırma için sadece sıcaklık şartının oluşması yeterli değildir süre şartı da vardır.

hic bir gaz sistemi takili degil, gdi motorun ne oldugunuda zaten gaz taktirmak istedigimde anladim,,

sivi lpg nin ebnzin enjektorlerinden direk olarak verilen yeni nesil sistemler gdi motorlara uygulanabilir mi?

Henüz benzin enjektörlerinden lpg püskürten bir sistem geliştirilmedi.

mitsubishi carisma 1.8 GDI 1999 modeline lpg takılıyormu? genelde takılamayacağı söyleniyor.

Malesef ilgili motorlara dönüşüm uygulanamıyor.

benzin enjektorlerinden sivi lpg puskurten sistem yillardir mevcut, is makinalarinda kullaniliyormus, binek otolara montajida baslamis, ICOM marka, 5,7litre sifir bir aracin uzerine montajli calisirken gordum, sofyada ve italyada GDI lere henuz takilmiyor dediler ancak Atina ICOM bayii ben takiyorum diyor. fiyati 1400EUro, lpg tankinda pompa var, motor enjektorlerine lpg sivi halde basinc altinda puskurtuluyor, fazla lpg tanka geri donuyor, ayrica %5 lpg den daha ekonomik vede %5 motor gucu artiyormus, lpg sivi halde puskurtuldugunden turbo gibi calisiyor ve silindiri sogutarak daha fazla hava kapasitesi sagliyor, isteyenlere adresleri verebilirim, dedigim gibi ben sahsen calisanini gordum,

GDI lere olmaz demelerinin sebebi zannedersem lpg basincinin gdi lerdeki benzin basinci kadar yukseltilememesi, yani enjektorlerin degismsi gerekiyor GDI lerde,

ayrica istedimi basbayagi olur. benzin ve gazin belli oranlarda motora verilmesiyle calisan sistemler var , hem enjektorleri ve pompayi koruyor hem ekonomi sagliyor. %40-50 ekonomisi olmasada %20-30 olabilir,

aracimi yeni aldigimdan henuz benzinden canim yanmadi, benzin siteminde bir sorunla karsilasirsam oturup kendim cevirecegim lpg ye,

benim derdim sadece benzin yerine lpg yakarak ekonomi saglamak degil. ben bulgaristanda oturuyorum ve her ay istanbula seyehat ediyorum, her seyehatim yaklasik 1200 km, 60litre benzinle 700km 90km/saat sabit hizla zor zahmet gidiyorum kalanini istanbuldan 3,3 TL ye aliyorum, oysa burda benzin 1,9TL gaz 1TL, %50 benzin %50 gaz yakmis olsam dahi bir yildan az bir surede parasini oduyor,

simdilik forumdaki arkadaslarin deneyim ve onerilerini dinleyerek beklemedeyim, ama yeni yildan sonra herkezi sasirtabilirim, selamlar,:OK:

GDI motorlarla dizel motor calisma prensipleri cok benziyor. Dizel araclara takilan lpg sistemi gibi %30 lpg %70 benzin kullanan sistem GDI motorlara takilabilir diye dusunuyorum, ayrica dizellerde %70 yakit olmasinin sebebi ateslemeyi buji degil isinan hava yapmakta , bu yuzden dizel orani daha fazla dusulemiyor, ancak GDI benzinli araclarda buji var ve benzin orani %70 in cok altina cekilebilir,, her zaman benzin kullanilacagi icin enjektorler sogutulmus olur,,

benzin ve lpg yi ayni anda yakan sistemler varmi?

ayrica GDI motor enjektorleri lpg de madem soguyamiyor ve zarar goruyor dizel enjektorleri ile degistirilemez mi?
    bildigim kadariyla dizel motorlarda silindir ic sicakligi 1200C, benzinli arabalarda 800C, yani dizel enjektorleri isiya daha dayanikli

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler