+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg beyni

opel vectra kullaniyorum aracima 2002 de lpg taktirdim ve o yildan beri lpg sisteminde hic bir degisiklik olmadi beyni hic degistirmedim.beyni degistirmeme gerek varmi yoksa icindeki diyaframlari ve contalari degistirmem mi gerekli.bide beyin alirsam hangi marka ve model onerirsiniz.

birde bi sorunum daha var.aracim ilk calistiginda benzinle calisiyor gaza biraz bastigimda gaza otomatik geciyor.ben mesela 200 milyonluk gaz aliyosam her ay 50 milyonlukda benzin aliyorum ilk calistirdiginda bu kadar benzin gidermi?direk gazla calistirsam arabayi bi zarari olurmu veya da bu ilk caliustirmada benzin tuketimini indirebilirmiyiz.acaba bu bir sorunmu???

Regulatordeki lastik aksamin omru 60.000 Km. Kullandiginiz gazin kalitesine bagli olarak bu km azalip cogalabilir. Duruma gore karar vermek lazim.
    2A Muhendislik A.S. Italyan BRC markasinin distributoru. Dolayisiyla size BRC onerecegiz.
    Ayrica sadece ilk calistirma icin dediginiz miktarda benzin tuketimi olmaz.
    Ilk calistirmanin benzinle olmasi, sistemin devamli basinc altinda bulundurulmasi ve sistemin calisir durumda tutulmasi icin. Direk LPG ile calistirmayi tavsiye etmiyoruz. Bilhassa soguk motorda direkt LPG ile calismak yakit besleme sistemine ariza verebilir.
    Iyi gunler.

bu ilk calistirdigimda benzinin bu kadar fazla yakmasinin sebebi ne olabilir?

Kac kilometre yol yapiyorsunuz , kac litre LPG ve benzin tuketiyorsunuz. Bunu tam ve kesin olarak tespit etmeniz gerekiyor. Bir de benzindeki yakit tuketiminizi olcmeniz gerekiyor.
    En saglikli sonuc, aracinizi 4 gaz analiz cihazina baglayip benzinde ve gazdaki degerleri incelemek suretiyle alinabilir.
    Iyi gunler.

1500 km gazda 50 milyon benzin gidiyor.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler